VIDEO Chlapče, toto si prehnal! Černák obeťou nechutného faulu, tréner Tampy vypenil

Erik Černák (Tampa Bay) leží na zemi po tvrdom zákroku od hráča TorontaErik Černák (Tampa Bay) leží na zemi po tvrdom zákroku od hráča Toronta Zdroj: SITA/AP/Nathan Denette/The Canadian Press

TAMPA - Slovenský hokejista Erik Černák nedohral pre zranenie úvodný zápas 1. kola play-off NHL, v ktorom jeho Tampa Bay zvíťazila na ľade Toronta 7:3. V druhej tretine ho zasiahol domáci útočník Michael Bunting lakťom do hlavy.

Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť už začalo disciplinárne konanie voči krídelníkovi "javorových listov", ktorého si predvolalo v stredu na vypočúvanie.

Slovenský obranca zostal po tvrdom zákroku ležať na ľade. Napokon zamieril do šatne za pomoci spoluhráčov a do hry sa už nevrátil. Zatiaľ nie je známe, aké vážne je jeho zranenie. Bunting dostal za nedovolený zákrok od rozhodcov trest na 5 minút plus DKZ, ktorý v následnej dlhej presilovke potrestali dvoma gólmi na priebežný stav 6:2 Corey Perry a Brayden Point.

"Verím, že sa liga na ten zákrok pozrie," vyjadril sa tréner "bleskov" Jon Cooper, ktorý prišiel v zápase aj o ďalšieho obrancu Victora Hedmana a útočníka Michaela Eyssimonta. Ten utrpel v druhej tretine zranenie po "hite" Jakea McCabea, Hedman odstúpil z hry pre nešpecifikované zranenie už po prvej dvadsaťminútovke. Cooperovi sa nepáčil tvrdý spôsob hry Toronta: "Celé mi to zapadá do mozaiky."

Na situáciu si posvieti aj disciplinárka

Na situáciu si posvieti aj ligová disciplinárka, ktorá klasifikovala Buntingov zákrok ako nedovolený úder do oblasti hlavy, respektíve nedovolené bránenie. Útočníkovi Maple Leafs tak hrozí dodatočný dištanc. Tréner Toronta Sheldon Keefe sa svojho zverenca zastal.

"Podľa mňa sa ´Bunts´ snažil vyhrať súboj, urobil si priestor, aby bol skôr pri puku. Protihráč to nečakal. Som si istý, že ´Bunts´ očakával v tej situácii súboj telo na telo, ktorého sa nedočkal," citoval Keefea web The Hockey News.

Erik Černák (v strede) Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Nathan Denette/The Canadian Press

Cooper dodal, že o zraneniach svojich hráčov bude vedieť viac povedať v stredu. Černák sa zranil v 36. minúte, dovtedy stihol odohrať 9:27 min s jednou strelou, jedným hitom, tromi zblokovanými strelami a dvoma trestnými minútami. Jeho vylúčenie v druhej tretine potrestal v presilovke gólom center Toronta Ryan O'Reilly.

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Toronto Maple Leafs Erik Černák Michael Bunting