Historický debakel a hanebné fauly: Šokujúce zlyhanie frustrovaných Kanaďanov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

BAZILEJ - Hokejisti USA zvíťazili v úvodnom stretnutí B-skupiny MS do 18 rokov nad Lotyšskom 7:1. Fíni vyhrali nad Švajčiarskom 4:2. Švédi deklasovali v prvom stretnutí A-skupiny rovesníkov z Kanady 8:0. "Tre Kronor" položili základ úspechu už v prvej tretine, v ktorej strelili až päť gólov.

Najvýraznejší podiel na triumfe Švédska mal osemnásťročný obranca Axel Sandin-Pellikka, ktorý nazbieral 5 bodov (1+4).

Až dvaja frustrovaní Kanaďania stretnutie nedohrali. Trest do konca stretnutia za narazenie videl v závere prostrednej časti Porter Martone a v 52. minúte ocenili rozhodcovia rovnako aj faul lakťom od Andrewa Gibsona.

MS do 18 rokov (A-skupina):

Kanada – Švédsko 0:8 (0:5, 0:1, 0:2)
Góly: 4. a 42. Stenberg, 5. Nordh, 11. Dower Nilsson, 13. Sandin-Pellikka, 14. Wahlberg, 26. Forsfjäll, 57. Sorum

USA - Lotyšsko 7:1 (0:0, 3:0, 4:1)
Góly: 35. a 45. Smith, 21. Eiserman, 31. Leonard, 41. Moore, 55. Guzzo, 56. Schulz

Fínsko - Švajčiarsko 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Góly: 26. Javentie, 27. Leppä, 52. Halttunen, 58. Nurmi - 37. Braillard, 39. Wagner

Viac o téme: USA Švédsko Kanada Lotyšsko