Guardiola mu dal šancu a brilantne ju využil: Vždy je na mňa nevrlý, keď nehrá a dáva mi to najavo

Pep GuardiolaPep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Len tri dni po tom, čo futbalisti Manchestru City postúpili do semifinále Ligy majstrov, si zabezpečili aj účasť vo finále anglického Pohára FA.

V sobotnom semifinálovom stretnutí zdolali v londýnskom Wembley druholigový Sheffield United 3:0. Sedem zápasov trvajúcu gólovú sériu prerušil nórsky kanonier Erling Haaland, ktorý sa strelecky nepresadil prvýkrát od 11. marca. Hetrikom ho však zastúpil alžírsky krídelník Riyad Mahrez.

Riyad Mahrez a Erling Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

"Citizens" nenašli premožiteľa od 12. februára a proti Sheffieldu predĺžili svoju sériu bez prehry na 16 zápasov. Manchester dominoval v držaní lopty a k tomu bol aj efektívny. V 43. minúte si vo vlastnej šestnástke počínal neobratne útočník Sheffieldu Daniel Jebbinson, ktorý fauloval Bernarda Silvu a nariadený pokutový kop premenil Mahrez.

Ten istý hráč zabezpečil City dvojgólový náskok v 61. minúte, keď na polovici ihriska získal loptu a po individuálnej akcii zvýšil na 2:0. O päť minút neskôr bol tridsaťdvaročný Alžírčan už trojgólový, keď uzavrel na konečných 3:0 po prihrávke Jacka Grealisha.

"Je to výnimočný hráč. Vždy je na mňa nevrlý, keď nehrá a dáva mi to najavo," citovala agentúra AP slová trénera Pepa Guardiolu na adresu Mahreza.

Riyad Mahrez a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

City tak živí nádej na zisk treble. Guardiolovi zverenci vyradili v Lige majstrov Bayern Mníchov a na ceste do istanbulského finále im stojí obhajca trofeje Real Madrid. V Premier League sa doťahujú na londýnsky Arsenal, ktorý trikrát za sebou iba remizoval a náskok "kanonierov" sa na čele tabuľky stenčil na päť bodov. Navyše, manchesterský klub odohral o dva zápasy menej ako Arsenal. Veľa napovie vzájomný súboj týchto dvoch tímov, ktorý je na programe v stredu 26. apríla.

Jediným anglickým tímom, ktorý triumfoval v jednej sezóne v domácej ligovej súťaži, FA Cupe i Lige majstrov, bol Manchester United v ročníku 1998/99 pod vedením legendárneho trénera Sira Alexa Fergusona.

"Nemusia sa báť, napodobníme ich. Sme susedia a tí sú k sebe vždy milí," žartoval Guardiola. Práve "červení diabli" môžu byť súperom City vo finále FA Cupu. V druhom semifinálovom stretnutí ich čaká Brighton Albion.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City FC Sheffield United Riyad Mahrez Erling Haaland