Na nezdar v Lige majstrov okamžite zabudli: Neapol v šlágri vygumoval Juventus!

Giacomo Raspadori oslavuje gól so spoluhráčmiGiacomo Raspadori oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

TURÍN - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v šlágri 31. kola Serie A na ihrisku Juventusu Turín 1:0. Neapol má sedem zápasov pred koncom sezóny na čele tabuľky 17-bodový náskok pred Laziom Rím. Lobotka hral do 96. minúty.

V prvom polčase si tímy nevypracovali vážnejšiu gólovú príležitosť a tak bol stav nerozhodný 0:0. Hostia mali prvú veľkú šancu v 71. minúte duelu, keď sa po rohovom kope dostal Victor Osimhen k hlavičke. Nigérijský útočník však poslal loptu priamo do rúk brankára Wojciecha Szczesneho. Domáci sa predčasne tešili z gólu v 81. minúte.

Rýchly protiútok Juventusu zakončil Angel di Maria, no rozhodca ešte skontroloval situáciu na videu. Všimol si nedovolený zákrok Nicola Fagioliho na Lobotku a gól neuznal. Domáci stredopoliar navyše dostal žltú kartu. Hráči "Starej dámy" sa tešili aj na začiatku nadstaveného času, no Federico Chiesa neudržal loptu na ihrisku a ani tento presný zásah Dušana Vlahoviča nebol platný.

Hostia rozhodli v 93. minúte zápasu. Eljif Elmas poslal center na Giacama Raspadoriho, ktorý z volejba prekonal Szczesneho. "Partenopei" majú veľkú šancu, aby získal svoj prvý ligový titul od roku 1990.

Dvoma gólmi a jednou asistenciou režíroval triumf "nerazzurri" belgický útočník Romelu Lukaku. V nominácii Interu nefiguroval slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý sa vo štvrtok podrobil operácii bedrovej chrbtice a čaká ho dlhá pauza.

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľnom zápase 31. kola talianskej Serie A nad US Lecce 2:0. V drese domácich strelil oba góly portugalský útočník Rafael Leao. "Rossoneri" potvrdili na San Sire pozíciu favorita a zostali na piatom mieste v tabuľke. Hostia sú na 16. priečke.

Hráči AC Monza triumfovali nad AC Fiorentina 3:2. Domáci prehrávali po 13. minútach už 0:2, no počas zvyšného priebehu sa im podarilo otočiť výsledok.

AC Monza - AC Fiorentina 3:2 (2:2)
Góly: 26. Biraghi (vlastný), 43. Mota, 59. Pessina (z 11 m) – 8. Kouame, 13. Saponara

Udinese Calcio - US Cremonese 3:0 (3:0)
Góly: 2. Samardžič, 27. Perez, 36. Success

Viac o téme: Inter Miláno Romelu Lukaku Empoli FC