Slavia so Schranzom a Hromadom uspela v Ostrave, zápas Teplíc dochytal útočník

Radosť hráčov Slavie PrahaRadosť hráčov Slavie Praha Zdroj: SITA/AP//Rui Vieira

OSTRAVA - Futbalisti Slavie Praha triumfovali v utorkovom stretnutí 29. kola najvyššej českej súťaže v Ostrave nad domácim Baníkom 2:0 a upevnili si post lídra tabuľky. Druhej Sparte odskočili na rozdiel troch bodov.

Oba góly "zošívaných" strelil striedajúci Matěj Jurásek, ktorý skóroval dvakrát v priebehu necelých dvoch minút. Slovenský reprezentant Ivan Schranz odohral za hostí celý zápas, v závere nastúpil aj jeho krajan Jakub Hromada. Ak Slavia zvládne doma duel s Hradcom Králové, pôjde do nadstavbovej časti z prvého miesta - rovnako ako vlani. Ostrava zostala na 11. mieste.

V ďalšom zápase hráči FK Mladá Boleslav uhrali na ihrisku Teplíc remízu 1:1. Bod im zachránil v 89. minúte David Šimek. Slovenský reprezentačný obranca Michal Tomič nastúpil v drese hostí od 54. minúty. Mladej Boleslavi patrí v tabuľke ôsme miesto, Teplice sú trináste.

Domácich poslal do vedenia v 16. min z pokutového kopu Matej Hybš, v 89. min vyrovnal striedajúci David Šimek. Potom bol vylúčený teplický brankár Tomáš Grigar a keďže Severočesi už nemohli striedať, musel záver stretnutia dochytať egyptský útočník Muhammad Jásir.

Hosťujúci strelci dvadsaťjedenročného Egypťana nepreverili, Jásir musel riešiť iba dve vysoké lopty, tie ale zo vzduchu bez väčších problémov stiahol. Mladá Boleslav vonku bodovala po troch zápasoch.

Pätnáste Pardubice zdolali doma piate Slovácko 3:1 a polepšili si v boji o záchranu. Po druhom víťazstve za sebou zaostávajú za štrnástym Brnom už len o dva body.