Viedli o dva góly, potom prišiel útlm: Manchester United nezvládol druhý polčas

Bruno Fernandes strieľa na bránuBruno Fernandes strieľa na bránu Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - "Červení diabli" remizovali na ihrisku Tottenhamu 2:2. Manchester United viedol po prvom polčase 2:0, keď ho poslal do vedenia Jadon Sancho a druhý gól pridal Marcus Rashford. Po prestávke domáci znížili zásluhou obrancu Pedra Porra a skóre uzavrel v 79. minúte Son Heung-Min.

Futbalisti Newcastlu United zvíťazili vo štvrtkovom 33. kole Premier League na ihrisku Evertonu 4:1. Zásluhou triumfu sa udržali na treťom mieste tabuľky o dva body pred Manchestrom United, ktorý má o jeden odohraný zápas menej.

Dva góly Newcastlu strelil Callum Wilson, ďalšie pridali Joelinton a Jacob Murphy. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel celý zápas na lavičke náhradníkov. Everton je po prehre na 19. mieste a na 17. Nottingham, ktorý je nad pásmom zostupu, stráca dva body. Posledný je naďalej Southampton, ktorý doma podľahol Bournemouthu 0:1.