VIDEO Je koniec, dráma sa nekoná: Celtics zobrali svoj osud do vlastných rúk

Marcus Smart (Boston) sa nádherne zavesil do vzduchu a po dvojtakte posiela loptu do košaMarcus Smart (Boston) sa nádherne zavesil do vzduchu a po dvojtakte posiela loptu do koša Zdroj: SITA/AP/Brynn Anderson

BOSTON - Basketbalisti Atlanty majú po sezóne. Na domácej palubovke podľahli Bostonu 120:128 a osemfinálovú sériu play off NBA prehrali 2:4 na zápasy. Celtics v ďalšom kole narazia na Philadelphiu, ktorá porazila Brooklyn 4:0.

Atlanta síce po postupe z predkola favoritovi vzdorovala a vyhrala minulý zápas na jeho ihrisku, ale tentoraz už Bostonu doma nestačila. Už v úvode rýchlo prehrávala o desať bodov. Potom síce zabrala a hrala vyrovnanú partiu, no v koncovke si Celtics postup vziať nenechali.

Dvojica Tatum - Brown nakombinovala 62 bodov

Za vyrovnaného stavu 113:113 trafili trojky Al Horford a Jayson Tatum, ktorý vzápätí pridal aj parádny dunk rovno z doskoku, a šnúra 8:0 dala Bostonu pokoj do posledných dvoch minút. V nich potom výhru pečatil siedmimi bodmi Marcus Smart.

Museli sme to ukončiť

"Minule sme boli veľmi v pokoji. Dnes už to bolo urgentné. Veľmi dobre sme si uvedomovali, že jednoducho musíme vyhrať, ukončiť sériu a nenechať to až na posledný zápas, keď sa môže stať čokoľvek," povedal skúsený Horford.

Najlepším strelcom Bostonu bol s 32 bodmi Jaylen Brown, Tatum pridal 30 bodov, 14 doskokov a 7 asistencií, Smart 22 bodov. Za Atlantu dal 30 bodov a 10 asistencií Trae Young, ale v druhom polčase nazbieral len päť bodov, keď trafil jedinú strelu z 13 pokusov a pridal tri trestné hody.