Senzačná olympijská víťazka skončila s tenisom a našla skrytú vášeň: Neuveríte, akú!

Mónica Puigová v cieli bostonského maratónuMónica Puigová v cieli bostonského maratónu Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Séria zranení síce donútila olympijskú víťazku Mónicu Puigovú ukončiť tenisovú kariéru, so športom sa ale portorická reprezentantka rozlúčiť nedokázala.

Jej novou vášňou sa stal maratón a teraz je odhodlaná absolvovať do konca budúceho roka všetkých šesť najslávnejších svetových maratónskych pretekov.

Puigová, ktorá získala zlato v dvojhre v Riu de Janeiro v roku 2016, už vlani debutovala na maratóne v New Yorku. V uplynulých týždňoch zvládla v rozmedzí siedmich dní štarty v Bostone a Londýne.

"Nemyslím si, že som kedy bola takto mentálne silná, keď som hrala tenis," povedala dvadsaťdeväťročná bývalá tenistka pre olympics.com. "Ako sa dokážem stlačiť a posúvať svoje hranice... Keď pretnem cieľovú čiaru, hovorím si: Ok, kde sú nasledujúce preteky? Hlásim sa," popísala svoje pocity.

Newyorský maratón zvládla v čase 4:32:39, v Londýne už svoje maximum posunula na 3:42:04. Ešte tento rok v októbri chce štartovať na maratóne v Chicagu, v budúcom roku plánuje odbehnúť zostávajúce dva majory v Tokiu a Berlíne.

V behaní podľa svojich slov našla nový život. "Proste ďalej živím ten súťažný zápal, pretože aj keď som musela s tenisom skončiť, stále chcem súťažiť a chcem uspieť," povedala.

Viac o téme: Monica Puigová