Veľká šanca pre Bayern: Borussia Dortmund zakopla na ihrisku VfL Bochum

Jude Bellingham v súboji o loptu Jude Bellingham v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

BOCHUM - Futbalisti Borussie Dortmund nevyužili možnosť upevniť si post lídra nemeckej Bundesligy.

V piatkovom dueli 30. kola iba remizovali na ihrisku o záchranu bojujúceho VfL Bochum 1:1 a po víkende môžu prísť o prvú priečku. Druhý Bayern Mníchov stráca dva body a v nedeľu ho čaká domáci súboj s Herthou Berlín.

Oba góly padli hneď v úvode stretnutia. Najskôr sa v 5. minúte za VfL strelecky presadil francúzsky stredopoliar Anthony Losilla, už o dve minúty neskôr však na 1:1 vyrovnal Karim Adeyemi. Napriek viacerým ďalším šanciam na oboch stranách už diváci žiadny presný zásah nevideli. Domáci natiahli šnúru bez výhry na päť zápasov a v tabuľke sú tesne nad čiarou zostupu na 15. pozícii.