VIDEO Prvý zápas áno, druhý nie: Hviezdy zabrali a bolo z toho basketbalové divadlo

Stephen Curry (Golden State) sa raduje z víťazstva nad LakersStephen Curry (Golden State) sa raduje z víťazstva nad Lakers Zdroj: SITA/AP/Godofredo A. Vásquez

SAN FRANCISCO - Basketbalisti Golden State dokázali v druhom stretnutí druhého kola play-off NBA odpovedať na úvodné víťazstvo Los Angeles Lakers a vyhrali 127:100.

Jednoznačný triumf obhajcov titulu mal svojho hrdinu v Klayovi Thompsonovi, ktorý nastrieľal 30 bodov vrátane ôsmich premenených trojok z 11 pokusov. Tretí a štvrtý zápas série sa budú hrať v hale Lakers.

Warriors pred viac ako 18-tisíc fanúšikmi položili základ k úspechu v druhej štvrtine, ktorú vyhrali 41:23. Tretiu časť ovládli 43:24 a náskok narástol na 30 bodov. Víťazi strieľali s úspešnosťou 50 percent celkovo aj za tri body. Trojok trafili 21 zo 42, Lakers len 10 z 34.

Warriors opäť dominovali aj na doskoku, tentoraz 55:40, a pripísali si 38 asistencií oproti 27 Lakers. Vo výsledku im tak ani nevadilo 16 strát, čo bolo o sedem viac, ako mali hostia.

Thompson stihol dať 19 bodov za prvý polčas. Stephen Curry prispel k víťazstvu 20 bodmi a 12 asistenciami, JaMychal Green dal pri prvom štarte v play-off po štyroch rokoch 15 bodov. Draymond Green mal s 11 bodmi, 11 doskokmi a deviatimi asistenciami na dosah triple double.

Ťahúň Lakers LeBron James si pripísal 23 bodov a sedem doskokov. Rui Hačimura zaznamenal 21 bodov. Anthony Davis tentoraz zostal na 11 bodoch a siedmich doskočených loptách.