Strelil dva rýchle góly a zaútočil na klubový rekord: Kotkaniemi nasmeroval Carolinu za víťazstvom

Jesperi Kotkaniemi (82) oslavuje gól so spoluhráčmi z tímu Carolina HurricanesJesperi Kotkaniemi (82) oslavuje gól so spoluhráčmi z tímu Carolina Hurricanes Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

NEW YORK - Fínsky útočník Jesperi Kotkaniemi z Caroliny strelil v noci na sobotu v NHL dva góly počas 2:23 minút. Svojmu tímu pomohol k triumfu v druhom zápase 2. kola play off nad New Jersey 6:1 a Hurricanes vedú v sérii 2:0.

Dvadsaťdvaročný Kotkaniemi sa presadil v 22. minúte a o dve minúty rozvlnil sieť opäť. V klubovej histórii Hurricanes/Whalers sa to skôr podarilo len Brockovi McGinnovi (2:08 v sezóne 2020/21) a Andrejovi Svečnikovovi (2:19 v sezóne 2018/19).

"Je to dobrý pocit. Najmä keď hráte s Martinookom a Fastom, oni mi pomáhajú a dosť mi uľahčujú prácu. Myslím si, že sme odohrali naozaj dobrý zápas," povedal Kotkaniemi podľa nhl.com.

Strelil dva rýchle góly Galéria fotiek (1)

Hráči Caroliny prvýkrát v histórii klubu strelili v prvých dvoch zápasoch série play off 11 gólov, čo je najviac od roku 2003. Viac presných zásahov zaznamenalo len šesť tímov, lídrom je San Jose s 13 gólmi v roku 2014.

Obranca Jaccob Slavin získal 25. asistenciu vo vyraďovacej časti a vyrovnal zápis Rona Francisa na druhom mieste v histórii Hurricanes/Whalers. V tejto štatistike vedie jeho súčasný spoluhráč Sebastian Aho (33).

Frederik Andersen predviedol 28 zákrokov a stal sa tretím brankárom, ktorý zvíťazil vo svojich prvých troch zápasov play off kariéry. Napodobnil Mikea Liuta (4 v roku 1986) a Curtisa McElhinneyho (3 v roku 2019). "Na začiatku sme ubránili oslabenia, čo nám pomohlo. Snažíme si užívať hokej, predviesť svoju hru a reagovať na vývoj duelu," uviedol Andersen.

Viac o téme: Carolina Hurricanes Jesperi Kotkaniemi