Dôležité víťazstvo s nepríjemnou pachuťou zranenia: AC Miláno prišiel o kľúčového hráča

Zranený futbalista AC Miláno Rafael Leao odchádza z ihriskaZranený futbalista AC Miláno Rafael Leao odchádza z ihriska Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v 34. kole talianskej Serie A nad Laziom Rím 2:0. V neúplnej tabuľke sa posunuli zo šiesteho na štvrté miesto zaručujúce účasť v Lige majstrov 2023/2024. Na druhé Lazio strácajú tri body.

Na San Sire otvoril v 17. minúte skóre alžírsky reprezentant Ismail Bennacer, ktorému priťukol loptu Olivier Giroud. V 29. minúte zvýšil na 2:0 Theo Hernandez.

Futbalista Lazia Rím Sergej Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

Francúzsky obranca po rozohrávke brankára Mikea Maignana prešiel takmer celé ihrisko a strelou spoza šestnástky prekonal Ivana Provedela.

Portugalský futbalista Rafael Leao zápas nedohral. Dvadsaťtriročný krídelník opustil ihrisko už v 11. minúte, keď si zrejme poranil zadný stehenný sval na pravej nohe.

Zranený futbalista AC Miláno Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

Zranenie kľúčového hráča AC prichádza štyri dni pred úvodným semifinálovým duelom Ligy majstrov proti mestskému rivalovi Interu. Leao strelil v tejto sezóne Serie A dvanásť gólov.