Jedenásť titulov v 12 sezónach: Celtic Glasgow opäť kraľuje Škótsku a útočí na treble!

Hráči Celticu oslavujú zisk tituluHráči Celticu oslavujú zisk titulu Zdroj: TASR/Andrew Milligan/PA via AP

GLASGOW - Futbalisti Celticu Glasgow získali v nedeľu 53. škótsky majstrovský titul. Definitívne o ňom rozhodli víťazstvom 2:0 nad Heart of MIdlothian štyri kolá pred koncom Premiership.

Pre Celtic, ktorý v tejto sezóne môže dosiahnuť treble, je to už jedenásty titul v priebehu uplynulých 12 rokov, vďaka ktorému strácajú už len dva tituly na rekordnú bilanciu mestských rivalov Glasgow Rangers.

Hearts prišli v závere prvého polčasu o Cochranea, ktorý dostal za faul na Maedu najprv žltú kartu, ale po zásahu videorozhodcu bol vylúčený. Po prestávke rozhodol o výhre Celticu najlepší strelec škótskej ligy Furuhaši, ktorý dal 24. gól v súťaži. V sezóne má na konte 30 gólov.

Celtic ovládol jedenásť z posledných 12 ligových ročníkov a má šancu na treble. Zverenci kouča Angeho Postecogloua už ovládli Ligový pohár a 4. júna ich čaká finále Škótskeho pohára proti druholigovému Invernessu.

Viac o téme: Celtic Glasgow Heart of Midlothian
  • Zdroj: TASR, ČTK