Šialený a náročný duel: Katastrofálny úvod, ale... Komárno ukázalo, čo znamená charakter

Oslavujúci basketbalisti BC KomárnoOslavujúci basketbalisti BC Komárno Zdroj: TASR/František Iván

KOMÁRNO - Basketbalisti BC Komárno sú opäť o krok bližšie k triumfu v Niké Slovenskej basketbalovej lige. V druhom finálovom stretnutí zvíťazili doma nad Patriotmi Levice 87:81 a v sérii vedú už 2:0 na zápasy.

Domácich nasmeroval v stredu k výhre Luka Gašič, s 22 bodmi najlepší strelec Komárna. Tretí duel série hranej na štyri víťazstvá sa uskutoční v sobotu 13. mája o 18.00 h v levickej športovej hale.

Druhá finálová konfrontácia Komárna s Levicami sa niesla v diametrálne odlišnom duchu ako úvodný súboj. Hostia sa poučili z chýb a do diania na palubovke vstúpili mimoriadne dominantným spôsobom. Podkošový priestor sa stal ich doménou a v 7. minúte viedli 15:0.

Streleckú mizériu domácich prelomil Volárik a tento moment akoby rozviazal jeho tímu ruky. Komárno odpovedalo bodovým úsekom 11:4, podarilo sa mu stiahnuť na jednociferný rozdiel a razom sa zmenilo aj momentum zápasu.

Prvú štvrtinu síce prehralo 13:21, ale zlepšený herný prejav si prenieslo aj do druhej časti. Domáci tlak totiž pokračoval a v 4. minúte z toho bol vyrovnaný stav 24:24. Neskôr sa k tomu pridala podobná šnúra ako v podaní Levíc, "diabli" zaznamenali 12 bodov v rade a razom boli v dvojcifernom vedení oni. Na polčas mohli tak ísť oveľa spokojnejší, na tabuli svietil stav 46:34.

Patrioti nespokojní s doterajším vývojom stretnutia to po prestávke zobrali do svojich rúk. Herne sa skoncentrovali a keď sa k tomu pridala úspešná streľba za tri body v podaní Lapornika s Kneževičom, tak sa sily a skóre opäť vyrovnávali.

Napokon z toho bola 9-bodová šnúra, po ktorej sa po dlhšom čase dostali hostia do vedenia. Komárno sa pomerne rýchlo vrátilo ku svojmu hernému konceptu, Stuckey zase raz nasmeroval domáci tím do priaznivého stavu. Pred štvrtou štvrtinou z toho bol 4-bodový náskok – 63:59.

Záverečná časť odštartovala úspešnou trojkovou streľbou na oboch stranách palubovky, o čosi lepšie z nej vychádzali hostia, keď ich ťahal Kneževič. S ubúdajúcim časom to bol obrovský súboj o každú loptu a bod. Domáci mali pevnejšie ruky a presnejšiu ruku, čo znamenalo zisk druhého bodu vo finálovej sérii.

finále play off Niké SBL – druhý zápas /na 4 víťazstvá/:

BC Komárno – Patrioti Levice 87:81 (46:34)

Komárno: Gašič 22, Gatling 17, Markovič 12, Djordjevič 7, Danielič 0 (Stuckey 19, Volárik 6, Pipíška 4, Dolník 0)

Levice: Kneževič 14, McCallum 13, Bachan 12, Bojanovský 8, van Oostrum 5 (Kovac a Lapornik po 9, Padgett 6, Abrhám 5)

TH: 19/15 – 23/17, fauly: 23:19, trojky: 12:8, rozhodovali: Tomašovič, Zubák, Bartoš, štvrtiny: 13:21, 33:13, 17:25, 24:22, 1000 divákov.
/stav série: 2:0/

hlasy po zápase:

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: "Šialený a náročný duel. Diváci si to mohli naplno užiť. Zápas sme otvorili proti Leviciam tak, že sme prehrávali 0:15, čo bolo hrozné. Ukázali sme však neuveriteľný charakter, nasledujúci úsek sme vyhrali o 27 bodov a na polčas sme išli s 12-bodovým vedením.

V týchto okamihoch sme vložili do toho obrovskú energiu. Po polčase sme už boli bez Djordjeviča, ktorý urobil veľmi hlúpu chybu a naša rotácia sa zúžila. Vedeli sme, že Levice sa vrátia, ale nejako sme to prežili, opäť vďaka dobrej defenzíve a kontrole doskokov v najdôležitejších okamihoch. Vyhrali sme vďaka strele Shanea Gatlinga, ale skrz ten návrat do stretnutia sme si ho podľa mňa zaslúžili vyhrať."

Luka Gašič, hráč Komárna: "Veľmi ťažké stretnutie. Začali sme ho najhorším možným spôsobom, prehrávali sme 0:15. Ani neviem ako sme sa vrátili späť, ale ukázali sme charakter a že dokážeme hrať vtedy, keď prehrávame. Na konci nám padli ťažké strely za tri body, preto sme napokon uspeli. Toto stretnutie mohli vyhrať oba tímy, ale najdôležitejšie je, že sme uhájili domácu palubovku a ideme pokračovať v tom, čo sme robili doteraz."

Michal Madzin, tréner Levíc: "Neviem, čo sa stalo v druhej štvrtine. Náskok, ktorý sme mali, tak sme ho stratili. Nemôžeme hrať tak, ako tomu bolo v druhej štvrtine. Klobúk dole, že sme sa vrátili. Keď sa domáci tím dostane pri takej kulise do hry, tak je to veľmi ťažké zastavovať."

Ben Kovac, hráč Levíc: "Veľmi ťažký zápas. Už prehrávame 0:2 na zápasy, doma nás čaká veľmi dôležité stretnutie a nechceme to vzdať. Podľa mňa sme tento duel začali výborne, viedli sme 15:0, za čo si chalani zaslúžia pochvalu, aj keď boli tiež negatívne veci v tomto zápase. Mali sme v úvode super prístup, potom sa Komárno trochu vrátilo a my sme už nehrali tú hru, čo na začiatku.

Prišla druhá štvrtina, ktorá nás podľa mňa 'zabila'. Prehrávali sme už o 12 bodov, ťažko sa potom vracalo, keď hráme finále, vonku a proti veľmi agresívnemu družstvu. Nič sa ešte nedeje, na konci trafil súper dve veľké strely, čo patrí k basketbalu. Doma chceme vyhrať zápas."

Viac o téme: Patrioti Levice BC Komárno
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy