Napínavý súboj Slovenska s Lotyšskom: Najskôr gólové suchoty, potom penaltová dráma

Zdroj: SITA/AP/Julio Cortez

SENEC - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 16 rokov prehrali v piatkovom prípravnom zápase na turnaji UEFA U16 Development v Senci s Lotyšskom.

V riadnom hracom čase sa duel skončil bezgólovou remízou, hostia rozhodli v jedenástkovom rozstrele, ktorý vyhrali 9:8. Mladí Slováci vyhrali prvý duel nad Ukrajinou 3:1 taktiež v rosztrele, v riadnom čase remizovali 1:1.

Zverenci trénera Branislava Fodreka nastúpia na posledný zápas domáceho turnaja v pondelok 15. mája o 11.00 h proti Írsku.

Slovensko - Lotyšsko 0:0, 8:9 v rozstrele

hlas po zápase /futbalsfz.sk/:

Branislav Fodrek, tréner SR: "Zmeny v zostave boli citeľné v prvom polčase na súhre, chceli sme byť trpezliví a počkať si na správny okamih. Po prestávke sme našu hru vystupňovali, vyzeralo to, že je len otázkou času, kedy ten gól strelíme. Ak by sme ho dali, urobili by sme si zápas ľahší. Videl som veľa dobrých vecí v našom výkone.

Súper čakal celý čas na brejk z obranného bloku, za celý zápas nemal strelu na bránu. V rozstrele sú chlapci pod tlakom, pozitívne zistenie, ako mu čelili, som rád, že máme hráčov, ktorí sa neboja zodpovednosti. V pondelok nás čakajú Íri, výborný tím, ale budeme chcieť vyhrať."