VIDEO Rusi jej spôsobili utrpenie, na aké nezabudne: Americká hviezda môže konečne dýchať

Brittney Grinerová sa vrátila do súťažného diania po desiatich mesiacochBrittney Grinerová sa vrátila do súťažného diania po desiatich mesiacoch Zdroj: SITA/AP/Matt York

PHOENIX - Basketbalová hviezda Brittney Grinerová si v príprave na novú sezónu WNBA prvýkrát po prepustení z desaťmesačného ruského väzenia zahrala za Phoenix.

Dvojnásobná olympijská šampiónka 10 bodmi neodvrátila porážku 71:90 s Los Angeles Sparks, ale bola rada, že prvýkrát od roku 2021 absolvovala zápas v drese Mercury.

"Nemyslela som si, že tu budem sedieť. Nečakala som, že sa vrátim k basketbalu tak rýchlo. Som za to vďačná," povedala Grinerová na tlačovej konferencii. "Ešte zďaleka nie som tam, kde by som chcela byť, ale som na dobrej ceste," dodala dvojnásobná majsterka sveta a osemnásobná účastníčka Stretnutia hviezd WNBA.

Teraz tridsaťdvaročnú Grinerovú vlani vo februári zatkli na moskovskom letisku, pretože pri sebe mala náplne do elektronickej cigarety obsahujúcej konopný olej. V auguste ju súd za pašovanie drog poslal na deväť rokov do väzenia. Na slobodu sa dostala v decembri v rámci výmeny za ruského obchodníka so zbraňami Viktora Buta a vo februári podpísala s Mercury ročnú zmluvu.

Grinerová chystá o svojom pobyte vo väzení knihu a v apríli uviedla, že už nemieni hrať na klubovej úrovni v cudzine. V rokoch 2014-2022 pôsobila v Jekaterinburgu, s ktorým štyrikrát vyhrala Európsku ligu.

Pre Phoenix začne sezóna WNBA opäť proti Sparks 19. mája.

Grinerovej návrat na palubovky WNBA

Viac o téme: Brittney Grinerová WNBA Phoenix Mercury
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/ESPN
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy