Jürgen, šport sa nehrá na zásluhy: Kloppova nákazlivá viera, Dortmund dostal energiu na diaľku

Jürgen KloppJürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Jon Super

BERLÍN - Nemecký futbalový tréner Jürgen Klopp je presvedčený, že jeho bývalý klub Borussia Dortmund môže získať majstrovský titul v Bundeslige. Päťdesiatpäťročný kouč Liverpoolu FC pre agentúru DPA uviedol, že Dortmund si trofej zaslúži.

"Verím, že to chlapci dokážu. Šanca je veľká a oni ju využijú. Budem im držať palce pred televízorom v Liverpoole. Trofej bude po 11 rokoch opäť patriť Dortmundu," povedal Klopp, ktorý viedol Borussiu od júla 2008 do júna 2015 a s klubom získal dva majstrovské tituly (2010/2011, 2011/2012).

Trofej želám Dortmundu

"Nie je žiadne tajomstvo, že trofej želám Dortmundu. Nikdy nezabudnem na to, čo sme zažili pri oslavách v okolí Borsigovho námestia. Bol to jeden z vrcholov mojej kariéry. Dúfam, že fanúšikovia, tréneri aj hráči to znova zažijú," dodal súčasný tréner LFC.

Dortmund nemá osud vo vlastných rukách, na vedúci Bayern Mníchov stráca dve kolá pred koncom súťaže jeden bod. Iba zaváhanie Bavorov proti Lipsku alebo na pôde Kolína môže Mníchovčanov pripraviť o jedenásty ligový titul za sebou.

Viac o téme: Premier League Borussia Dortmund Jürgen Klopp Bundesliga Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy