Pomerne hladké víťazstvo a dramatický šláger: Pištej a Wang postúpili na MS do druhého kola

Slovenský stolný tenista Ľubomír Pištej Slovenský stolný tenista Ľubomír Pištej Zdroj: TASR/DPA/Revierfoto

DURBAN - Slovenskí stolní tenisti Ľubomír Pištej i Jang Wang si zabezpečili na majstrovstvách sveta v juhoafrickom Durbane postup do 2. kola dvojhry. Na Pišteja nestačil An Džä-hjun z Kórejskej republiky, Slovák zvíťazil 4:1 na sety. Wang zdolal Daniela Gonzaleza z Portorika 4:3.

V dvojhre žien postúpila ďalej Tatiana Kukuľková, Indku Sutirthu Mucherdžíovú vyradila po tuhom boji 4:3. Balážová zvíťazila nad Španielkou Sofiou-Süan Čangovou 4:3.

Pištej proti Kórejčanovi stratil prvý set na desať, no ďalšie štyri sa už skončili v jeho prospech na 10, 8 a dvakrát na 9. V 2. kole bude jeho súperom víťaz duelu medzi Švédom Antonom Kallbergom a Fínom Benedekom Oláhom.

Wang taktiež neuspel v prvom sete, keď Gonzalez vyhral 11:6. Ďalšie dva sa skončili v jeho prospech, no Portoričan sa nevzdával, dvakrát vyrovnal skóre setov a dotiahol súboj do päťsetovej bitky.

V rozhodujúcom sete však Wang dominoval a protivníkovi dovolil získať jediný bod. V ďalšom súboji na šampionáte ho čaká úspešnejší z dvojice Jaroslav Žmudenko z Ukrajiny a Tomislav Pucar z Chorvátska.

Aj v miešanej štvorhre Slováci prešli cez 1. kolo. Dvojica Tatiana Kukuľková, Jakub Zelinka zdolala poľský pár Katarzyna Wegrzynová, Samuel Kulczycki 3:1.

Kukuľková prehrala v prvých dvoch setoch hladko na 3 a na 4, no ďalšie dva s tesnou koncovkou dokázala vyhrať 12:10. Vyrovnaný duel pokračoval aj v ďalšom priebehu, rozhodujúci set napokon Slovenka zvládla a uspela v ňom 11:8. Jej ďalšou súperkou bude Maďarka Csilla Dóra Madarászová.

Balážová absolvovala so Španielkou sedemsetovú drámu, keď jej súperka dokázala trikrát vyrovnať stav. V rozhodujúcom sete však Slovenka dominovala a vyhrala ho 11:4. Jej ďalšou súperkou bude úspešnejšia z dvojice Debora Vivarelliová z Talianska a Tia Nan Jüan z Francúzska.

Pištej s Jakubom Zelinkom dokázali postúpiť do 2. kola vo štvorhre mužov, keď si poradili s ekvádorským duom Alberto Mino, Emiliano Riofrio 3:0 na sety. Barbora Balážová po boku Češky Hany Matelovej uspela tiež. Dvojica vyradila Portoričanky Adrianu a Melanie Diazové 3:1.

MS v Durbane - dvojhra mužov, 1. kolo:
Ľubomír PIŠTEJ (SR) - An Džä-hjun (Kór. rep.) 4:1 (-10, 10, 8, 9, 9)

Jang WANG (SR) - Daniel Gonzalez (Portoriko) 4:3 (-6, 8, 6, -8, 3, -8, 1)

dvojhra žien:
Tatiana KUKUĽKOVÁ (SR) - Sutirtha Mucherdžíová (India) 4:3 (-3, -4, 10, 10, 6, -5, 8)

Barbora BALÁŽOVÁ (SR) - Sofia-Süan Čangová (Šp.) 4:3 (6, -10, 4, -14, 6, -6, 4)

štvorhra mužov:
Jakub ZELINKA, Ľubomír PIŠTEJ (SR) - Alberto Mino, Emiliano Riofrio (Ekv.) 3:0 (8, 9, 9)

štvorhra žien:
Hana Matelová, Barbora BALÁŽOVÁ (ČR/SR) - Adriana Diazová, Melanie Diazová (Portoriko) 3:1 (-12, 8, 6, 8)

miešaná štvorhra:
Tatiana KUKUĽKOVÁ, Jakub ZELINKA (SR) - Katarzyna Wegrzynová, Samuel Kulczycki (Poľ.) 3:1 (9, 8, -5, 5)

Viac o téme: Ľubomír Pištej Jang Wang