Sny sa neplnia zo dňa na deň: Hviezda Arsenalu spečatila svoju budúcnosť

Bukayo Saka podpísal s Arsenalom nový kontrakt do roku 2027Bukayo Saka podpísal s Arsenalom nový kontrakt do roku 2027 Zdroj: Twitter/Arsenal FC

LONDÝN - Anglický futbalista Bukayo Saka podpísal novú zmluvu s Arsenalom Londýn. Podľa britských médií si mužstvo poistilo služby útočníka do roku 2027.

Klub Premier League to oznámil v utorok na svojej oficiálnej webstránke. Saka zohral v tejto sezóne jednu z kľúčových úloh v boji Arsenalu o špicu tabuľky, keď strelil v lige 13 gólov.

Dvadsaťjedenročný Angličan prišiel do Arsenalu ako osemročný a v uplynulých dvoch ročníkoch nastúpil vo všetkých zápasoch tímu v Premier League.

Tento klub je pre mňa rodinou

"Sny sa neplnia zo dňa na deň, Chce to čas. Tento klub je pre mňa rodinou od mojich ôsmich rokov. Dal mi všetko a ja som mu všetko vrátil," uviedol Saka podľa agentúry AFP.

Trénera Mikela Artetu potešil podpis so Sakom: "Udržanie našich najlepších mladých talentov je kľúčom k nášmu ďalšiemu napredovaniu a Bukayo predstavuje dôležitú súčasť nášho tímu teraz aj v budúcnosti. Okrem toho, že je fantastický talent, tak je to aj výnimočný človek. Všetci ho milujeme a je to zásluha jeho samotného a jeho rodiny."

Arsenal bol väčšinu sezóny na čele tabuľky Premier League, ale po nevydarenom závere ho predstihol Manchester City, ktorý získal svoj tretí titul v rade.

Viac o téme: Premier League Anglicko Arsenal FC Bukayo Saka
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Arsenal
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy