MS V HOKEJI 2023 Play-off bez účasti Slovenska: Pozrite si štvrťfinálové dvojice

Slovenskí hokejisti po výhre nad NórskomSlovenskí hokejisti po výhre nad Nórskom Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

TAMPERE/RIGA - Slovenskí hokejisti nepostúpili do štvrťfinále 86. MS. V utorok neskoro večer o tom rozhodol záverečný zápas B-skupiny v Rige, v ktorom domáci Lotyši remizovali s dovtedy suverénnymi Švajčiarmi v riadnom čase 3:3 a potom aj vyhrali v predĺžení 4:3.

Slováci potrebovali 3-bodové víťazstvo favorita, takto odcestujú v stredu domov s celkovým turnajovým 9. miestom.  

Švajčiari ako istí víťazi skupiny nastúpili iba s 11 útočníkmi a bez najvyťažovanejších hviezd NHL Niederreiterom, Hischierom a Malginom. Pred zápasom, v ktorom im išlo len o prípadný siedmy trojbodový zisk v sérii, tiež vedeli, že v play off narazia v Rige na Nemecko.

Lotyši zosadili z tretej priečky skupiny Čechov a stretnú sa so Švédmi. Česi vo štvrtok v prvej fáze vyraďovacích súbojov narazia na USA, za víťazom A-skupiny pocestujú do Tampere, kde budú hrať aj Kanaďania s Fínmi. časoch všetkých štyroch zápasov rozhodoval ešte v utorok direktoriát šampionátu.

Domáce reprezentácie na 86. hokejových MS sa vo štvrtkovom štvrťfinále predstavia večer o 19.20 SELČ. Lotyši, ktorí uchmatli postup Slovákom, nastúpia v Rige proti Švédsku. Švajčiari ako víťazi B-skupiny narazia na Nemecko o 15.20. Česi sa v prvej fáze vyraďovacích súbojov stretnú s USA (15.20), za víťazom A-skupiny pocestujú do Tampere, kde budú hrať o 19.20 aj Kanaďania s Fínmi.

Program štvrťfinále MS, štvrtok 25. mája:
15.20  Švajčiarsko - Nemecko (Riga)
15.20  USA - Česko (Tampere)
19.20  Švédsko - Lotyšsko (Riga)
19.20  Fínsko - Kanada (Tampere)  

Viac o téme: Nemecko Slovensko USA Česko Švédsko Švajčiarsko Fínsko Kanada Lotyšsko MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy