Svetová trojka nemá čas a nezastavuje: Česká protivníčka bola ľahkou prestupnou stanicou

Kazašská tenistka Jelena RybakinováKazašská tenistka Jelena Rybakinová Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Kazašská tenistka Jelena Rybakinová postúpila do 3. kola Roland Garros. Svetová trojka si poradila s Češkou Lindou Noskovou po setoch dvakrát 6:3. V ďalšom súboji sa stretne s víťazkou súboja nenasadených medzi Sorribesovou Tormovou a Petrou Martićovou, prvou menovanou Španielkou.

Predvlaňajšia víťazka juniorského turnaja nezaznamenala v stretnutí ani jeden brejk a duel stratila za hodinu a 28 minút. Jej premožiteľka, svetová štvorka a šampiónka z minuloročného Wimbledonu, ktorá v Paríži vyradila aj Brendu Fruhvirtovú, narazí v ďalšom kole na Španielku Saru Sorribesovú.

Vsetínska rodáčka Nosková sa do 2. kola grandslamu dostala prvýkrát v kariére. Proti Rybakinovej ale nevyužila ani jeden zo štyroch brejkbalov a trikrát naopak o servis prišla. Rodáčka z Moskvy reprezentujúca Kazachstan si pomohla piatimi esami a zahrala 30 víťazných lôpt. Nosková urobila šesť dvojchýb.

Česká tenistka stratila prvýkrát podanie v tretej hre úvodného setu a servis neudržala ešte v závere, keď jej nepomohlo ani päť odvrátených setbalov. Nosková mohla duel zdramatizovať v druhom sete, keď mala za stavu 3:3 tri brejkbaly. Žiadny ale nevyužila a vzápätí o svoje podanie prišla. Rybakinová potom duel uzavrela štvrtým využitým mečbalom.

"Som šťastná za výhru, Linda je dobrá protivníčka. Nevravím, že hrať tu je pre mňa ľahké, ale snažím sa zlepšovať sa a dúfam, že každý zápas budem hrať lepšie a lepšie," povedala Rybakinová krátko po zápase v rozhovore na kurte a následne sa odobrala podpisovať loptičky svojim fanúšikom.

Viac o téme: Jelena Rybakinová Linda Nosková French Open 2023 Roland Garros 2023
  • Zdroj: ČTK, Športky