Ďalší Slovák mieri do Ruska: V KHL bude pôsobiť aj jeden z lídrov našej reprezentácie

Martin Gernát (Slovensko) v prípravnom hokejovom zápase Slovensko - NemeckoMartin Gernát (Slovensko) v prípravnom hokejovom zápase Slovensko - Nemecko Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

JAROSLAVĽ - Slovenský hokejový obranca Martin Gernát bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v ruskom klube Lokomotiv Jaroslavľ. S mužstvom podpísal zmluvu na jeden rok, informovala o tom oficiálna stránka tímu.

Tridsaťročný obranca odohral v prebiehajúcej sezóne za švajčiarsky tím HC Lausanne 46 zápasov, v ktorých získal 27 bodov (8+19). S klubom sa mu však nepodarilo postúpiť do predkola play off, po základnej časti skončil tím na 11. mieste. Gernát prestúpil do Lausanne prvýkrát v sezóne 2017/2018.

Po troch rokoch v Třinci, s ktorým získal dva majstrovské tituly, sa pred ročníkom 2021/2022 vrátil späť do švajčiarskeho klubu. V roku 2011 ho draftoval Edmonton v 5. kole zo 122. miesta, no v profilige si nikdy nezahral.

Gernát štartoval na dvoch svetových šampionátoch a ZOH v roku 2022 v Pekingu. V Číne sa s tímom tešil zo zisku historického bronzu. Z účasti na nedávno skončenom šampionáte v Rige a Tampere ho vyradilo zranenie brušného svalstva.

V Rusku tak bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť až 9 slovenských hokejistov. K hráčom sa pred pár dňami pridal aj tréner Andrej Podkonický, ktorý podpísal zmluvu s Omskom. 

Viac o téme: KHL Lokomotiv Jaroslavľ Martin Gernát
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy