VIDEO Irónia futbalového osudu: Kým Leicester opustil Premier League, Ranieri skáče od šťastia

Claudio Ranieri v slzách po postupe Cagliari do Serie AClaudio Ranieri v slzách po postupe Cagliari do Serie A Zdroj: Twitter/Cagliari Calcio

BRATISLAVA - Cagliari sa po jednoročnej prestávke vracia medzi najvyššiu taliansku špičku.

V odvetnom zápase o postup do Serie A dokázali zverenci manažéra Claudia Ranieriho poraziť Bari tesným výsledkom 1:0. Prvý vzájomný súboj sa skončil remízou 1:1, takže Ranieriho tím mal po záverečnom hvizde obrovský dôvod na oslavu. Explózia emócií na seba nenechala dlho čakať.

Skúsený 71-ročný kouč prezval tím v decembri, keď sa Cagliari nachádzalo na 14. mieste ligovej tabuľky Serie B. Teraz sa tento taliansky celok teší z postupu medzi taliansku elitu, ktorý mu v nadstavenom čase v 91. minúte vystrelil jediným gólom zápasu Leonardo Pavoletti.

Bol to práve Ranieri, ktorému sa v sezóne 2015/2016 podarilo s anglickym Leicestrom City senzačne vyhrať Premier League. Iróniou možno je, že kým sa Ranieri teší z úspechu Cagliari, jeho bývalý klub Leicester smeruje do Championship. Futbal píše aj takéto príbehy.

Viac o téme: Taliansko Cagliari Calcio Serie A Claudio Ranieri
  • Zdroj: Športky