Volejbalistky v derby s Českom neuhrali ani set: V Zlatej Európskej lige zostali v hre o postup

Zľava Lucia Herdová (Slovensko) a Gabriela Orvošová (Česko)Zľava Lucia Herdová (Slovensko) a Gabriela Orvošová (Česko) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Slovenské volejbalové reprezentantky neuspeli v treťom zápase B-skupiny Zlatej Európskej ligy. V stredu v Nitre nestačili na favorizované Česko a prehrali 0:3.

Češky si zabezpečili postup do semifinále, Slovenky sú pred záverečným duelom na poslednom 3. mieste skupiny. Družstvo trénera Michala Mašeka uzavrie účinkovanie v ZEL v sobotu duelom proti Rumunsku.

Slovenky sú ešte v hre o postup z prípadnej tabuľky druhých tímov. To však musia zvládnuť zápas s Rumunskom za tri body a čakať na vývoj v ďalších dvoch skupinách.

Prvý set patril od úvodu Češkám. Hosťujúce hráčky dominovali a postupne si vypracovali komfortný 12-bodový náskok. Set napokon vyhrali desaťbodovým rozdielom 25:15. Slovenky v druhom dejstve zlepšili herný prejav, pridali na obetavosti, avšak aj tentoraz ťahali za kratší koniec a prehrali 20:25.

Domáce hráčky si v treťom sete vypracovali náskok 15:12, napokon však nedokázali doviesť set do víťazného konca. Češky využili hneď prvý mečbal a po 82 minútach zdolali Slovenky v troch setoch.

Radosť českých volejbalistiek po Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Zlatá Európska liga žien, B-skupina:

SLOVENSKO - Česko 0:3 (-15, -20, -19)
82 minút, rozhodovali: Jovčev (Bul.), Tiršel (SR), 600 divákov.

SR: Boledovičová, Dreisigová, A. Fričová, K. Fričová 6, Herdová 2, Hrušecká 5, Kohútová 1, Šunderlíková 6, Körmendyová 5, Šepeľová 11, Slivková 1, Návratová 1, libero: Pállová, Magdinová

Česko: Jedličková, Pavlová, Bukovská 11, Koulisianiová 9, Jehlářová 13, Mlejnková 9, Smolková, Digrinová, Pelikánová 2, Grabovská, Orvosová 10, Kalhousová, Brancuská 1, libero: Digrinová, Kolářová

hlasy aktérov:

Michal Mašek, tréner SR: "Prvé dva sety sme hrali ako s ručnou brzdou. Urobili sme nejaké zmeny, priniesli sme Kaju Šunderlíkovú späť do hry. Počítali sme s tým, že to bude pre ňu náročné, ale je to všetko naplánované tak, aby fungovala.

Viac ma trápi, že sme sa nepresadzovali v jasných situáciách proti ich dobrému bloku. Celý zápas sme hrali veľmi ustráchane, urobili sme veľa systémových chýb. Pramenilo to z toho, že sme pred určitými situáciami viac cúvali, ako hrali agresívne. Proti Česku sa tak hrať nedá."

Karolína Fričová, kapitánka SR: "Myslím si, že prvý set sme hrali dosť nervózne a vstúpili sme do neho tak, že sme nevedeli, čo od seba a súpera očakávať. Postupne sme sa oťukali a zistili, čo funguje a čo nie.

Možno keby hráme štyri sety, tak ten štvrtý vyhráme. Sme mladé družstvo a sú to dobré skúsenosti, ktoré nám do budúcnosti môžu iba pomôcť. Verím, že náš herný prejav bude gradovať."