VIDEO Messimu stačilo len 80 sekúnd: Argentínsky kúzelník strelil svoj najrýchlejší gól v kariére

Lionel Messi oslavuje gól do siete AustrálieLionel Messi oslavuje gól do siete Austrálie Zdroj: SITA/AP/Ng Han Guan

BRATISLAVA - Lionel Messi najrýchlejším gólom vo svojej kariére pomohol futbalistom Argentíny k víťazstvu 2:0 nad Austráliou.

Repríza osemfinále vlaňajšieho svetového šampionátu sa hrala v Pekingu a tak ako v Katare aj teraz otvoril skóre Lionel Messi. Tridsaťpäťročný Messi skóroval už po 80 sekundách hry. Favoriti premenili svoju prevahu v 68. minúte na druhý gól, o ktorý sa postaral German Pezzella.

Argentínčania vyhrali na MS 2022 nad rovnakým súperom 2:1. Ďalší prípravný duel ich čaká o štyri dni v Jakarte, kde sa stretnú s domácou Indonéziou. Majstri sveta vyhrali deviaty zápas po sebe.

Japonskom si poradilo v Toyote so Salvádorom vysoko 6:0, keď sa o góly postaralo šesť rozličných strelcov. Hostia hrali už od tretej minúty bez vylúčeného stopéra Ronalda Rodrigueza.

Futbalisti Venezuely zdolali v noci na piatok v prípravnom zápase Honduras 1:0. Jediný gól duelu strelil v 37. minúte Yeferson Soteldo. V ďalšom zápase zvíťazila Guatemala nad Kostarikou 1:0, jej triumf zariadil v 6. minúte Carlos Mejia.

prípravné zápasy:
Argentína - Austrália 2:0 (1:0)
Góly: 2. Messi, 68. Pezzella

Japonsko - Salvádor 6:0 (4:0)
Góly: 1. Taniguči, 4. Ueda (z 11 m), 25. Kubo, 44. Doan, 60. Nakamura, 73. Furuhaši, ČK: 3. Rodriguez (Salv.)

Jamajka - Katar 1:2 (0:2)
Góly: 61. Nicholson (z 11 m) - 31. Ahmed, 39. Muntari

Venezuela - Honduras 1:0 (1:0)
Gól: 37. Soteldo

Kostarika - Guatemala 0:1 (0:1)
Gól: 6. Mejia

Viac o téme: Lionel Messi Austrália Argentína
  • Zdroj: TASR, ČTK