Slováci napriek prevahe podľahli Maďarom: Ak chceme byť úspešní, toto musíme zlepšiť

Na snímke zľava hráč Maďarska Márk Kosznovszky, hráč Slovenska Vladimír Trabalík a hráči Maďarska András Eördögh a Dominik Kocsis počas prípravného zápasuNa snímke zľava hráč Maďarska Márk Kosznovszky, hráč Slovenska Vladimír Trabalík a hráči Maďarska András Eördögh a Dominik Kocsis počas prípravného zápasu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov napriek hernej prevahe nestačili vo štvrtkovom prípravnom stretnutí na rovesníkov z Maďarska, ktorým v Trnave podľahli 0:1.

Hlavný tréner Jaroslav Kentoš po zápase pochválil výkon sedemnásťročného debutanta Šimona Faška, no podľa jeho slov musí tím zapracovať na skvalitnení finálnej fázy. Obraz hry bol takmer počas celého duelu jednotvárny. Na lopte od úvodu dominovali Slováci, ktorí však museli prekonávať zatiahnutú defenzívu Maďarov.

Napriek tomu sa v prvom dejstve tím Jaroslava Kentoša dostával do dobrých príležitostí. Už po 120 sekundách hry mohol otvoriť skóre Adrián Kaprálik, ktorého vysunul do úniku pekným pasom za obranu Dominik Veselovský, no slovenský krídelník nezakončil ideálne. Po polhodine hry sa hlavičkou dokázal presadiť Jakub Jakubko, radosť mu však prekazil ofsajdový verdikt.

"Zápas začal atraktívne, prvých 15 minút sa hralo hore-dolu. Potom sa tempo ustálilo, držali sme viac loptu. Škoda tej nevyužitej šance v druhej minúte, zápas sa mohol inak vyvíjať," uviedol v mixzóne brankár SR21 Ľubomír Belko.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (6) Na snímke vľavo hráč Slovenska Vladimír Trabalík v súboji o loptu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Tréner Kentoš pred stretnutím avizoval, že júnový asociačný termín nie je ideálny, keďže hráči prichádzajú z dovoleniek. Štyridsaťdeväťročný kouč vystriedal všetkých hráčov v poli, no gólový recept jeho tím nenašiel. Naopak, boli to hostia, ktorí v 81. minúte udreli z ojedinelej akcie, keď po spätnej prihrávke umiestnil loptu k žrdi Krisztián Lisztes.

Potrebujeme skvalitniť finálnu fázu

Slovenským mladíkom v rozhodujúcich momentoch chýbal na kopačkách pokoj a na zlepšenie finálnej fázy vyzýval aj Kentoš: "My sme druhýkrát spolu, Maďari mali za sebou šiesty zraz. Dali sme si cieľ do tohto tréningového kempu s dvoma zápasmi, aby sme zlepšili vytváranie šancí v predfinálnej a finálnej fáze. V prvom polčase sme si vytvorili veľmi dobré šance, škoda, že sme žiadnu nepremenili.

Potrebujeme ešte viac skvalitniť finálnu fázu, ak chceme byť úspešní. Od septembra je to náš druhý zraz. Súper bol mimoriadne efektívny. Pri takejto prevahe sme si však mali vytvoriť viac príležitostí."

Na snímke vpravo hráč Galéria fotiek (6) Na snímke vpravo hráč Slovenska Dominik Javorček s loptou Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Debut v národnom tíme do 21 rokov má za sebou sedemnásťročný stredopoliar Šimon Faško, ktorý nastúpil v základnej zostave a hral do 53. minúty.

My ho dlhodobo sledujeme

"Podal veľmi dobrý výkon. Detailne si to ešte musím pozrieť, aby sme videli všetky jeho činnosti a dali mu dobrú spätnú väzbu. My ho dlhodobo sledujeme v Podbrezovej, kde podáva veľmi dobré výkony. Nepochyboval som o tom, že podá výborný výkon aj tu.

Myslím si, že to zvládol na to, aký má vek. My v tomto prípade pozeráme na výkonnosť a on ukázal kvalitu aj v tréningovom procese a vybojoval si miesto v základnej zostave," poznamenal tréner SR na adresu debutanta.

Slovákov čaká v rámci prípravy na domáci európsky šampionát v roku 2025 ďalší duel v utorok 20. júna proti Rakúsku. Stretnutie je na programe od 17.30 h v NTC Senec.

Viac o téme: Slovensko SFZ Maďarsko Jaroslav Kentoš Adrián Kaprálik Dominik Veselovský Vladimír Trabalík