Sokolíci mali cenný triumf na dosah: Dvadsaťjednotka prišla o výhru v záverečných minútach

Sokolíci pred súbojom s BulharskomSokolíci pred súbojom s Bulharskom Zdroj: SFZ

SENEC - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov remizovali v utorkovom prípravnom zápase s rovesníkmi z Rakúska 1:1. Na ihrisku v Senci otvoril skóre v závere polčasu Tomáš Rigo, po prestávke vyrovnal v 83. minúte Matthias Braunöder.

Slovenská dvadsaťjednotka odohrala v rámci júnového asociačného termínu dva duely, minulý štvrtok podľahla v Trnave futbalistom Maďarska 0:1.

Rakúšania mali v prvom polčase viac z hry, ale v jeho závere inkasovali. V 3. minúte zahrávali prvý rohový kop v zápase, Slováci úvodný tlak hostí prečkali bez ujmy. Prvá šanca prišla v 16. minúte, keď Fallmann poslal loptu na Langa, ktorý ju trafil z voleja rovno na bránu, ale Kukučka vyrazil nad.

Aktívny Lang bol v akcii aj neskôr, no obrana Slovákov si s ním poradila. Na konci prvého dejstva vyšla slovenským futbalistom jednoduchá akcia, keď Veselovský poslal kolmú prihrávku na Riga a ten vo svojej šanci nezaváhal - 1:0.

Slováci hrozili z protiútokov

Aj druhý polčas začali lepšie hostia. V 51. minúte po akcii Ibertsbergera arbiter Starý s pomocou VAR-u skúmal situáciu v šestnástke, ale zákrok vyhodnotil ako dovolený. Oba tímy potom vystriedali hráčov, aj po týchto zmenách mali Rakúšania častejšie loptu na kopačkách. Slováci však hrozili z protiútokov a po jednom z nich najprv prestrelil bránu Veselovský, ešte väčšiu šancu mal neskôr Demitra.

Jendrek využil prečíslenie po pravej strane, prihral na voľného útočníka do šestnástky, ale ten minul bránu o pár centimetrov. V 80. minúte zaujala hlavička Kollera, ktorá letela nad bránu a Kukučka nemusel zasiahnuť. O tri minúty neskôr však vyšla hosťom rýchla kontra a Braunöder zariadil spravodlivú remízu.

prípravný zápas hráčov do 21 rokov:

SLOVENSKO - Rakúsko 1:1 (1:0)
Góly: 45.+1 Rigo - 83. Braunöder. Rozhodovali: Starý – Zemko, Jánošík (všetci SR), ŽK: Jakubko, Jendrek – Oswald, Demir.

SR: Kukučka – Mičák (46. Kachút), Jakubko (61. Ovšonka), Obert (79. Luka), Javorček (69. Jendrek), Gomola (46. Faško), Nebyla (79. Hanes), Rigo (61. Demitra), Selecký (61. Tučný), Veselovský (69. Mojžiš), Čerepkai (46. Trabalík)

Rakúsko: Scherf (46. N. Polster) – Fallmann (75. Wohlmuth), Koller, Estrada (46. Demir), Ibertsberger, Sattlberger (75. Mätzler), Riegler, Gattermayer (82. Hofer), Oswald (58. Braunöder), Lang, Zimmermann (58. M. Polster)

hlasy po zápase:

Jaroslav Kentoš, tréner SR: "Mám zmiešané pocity. Prvý polčas sme boli lepší na lopte, ale robili sme v prechode do útoku veľa chýb. Dali sme pekný gól, za čo som rád, potom nás Rakúšania zatlačili do defenzívy. Paradoxne sme mali v tom čase najväčšie šance. Ale Rakúšania napokon vyrovnali, majú kvalitu, mali sme veľa práce v defenzíve. Po striedaniach išla naša kvalita dole."

Tomáš Rigo, strelec gólu Slovenska: "Sú to skvelé pocity dať gól pred domácim publikom. Bola tu celá moja rodina a aj priateľka. Pri mojom góle sa nám otvoril priestor, urobil som nábeh a postrážil si ofsajd. Trafil som to na zadnú tyč."

Michal Kukučka, brankár SR: "Bol to dobrý zápas so silným súperom. Rakúsko má kvalitu, hralo nátlakový futbal. Prvý polčas bol vyrovnaný, nám sa podarilo streliť gól, v druhom sme nechceli inkasovať. Dlho sme to držali, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo. Škoda, že sme za stavu 1:0 nevyužili šance."

Viac o téme: Slovensko 21 Rakúsko 21