Česi rozhodli trojgólovým uragánom v druhom polčase, Brazília a Nemecko prekvapivo zlyhali

Adam Hložek (9) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiAdam Hložek (9) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Risto Bozovic

BRATISLAVA - Futbalisti Brazílie prekvapujúco prehrali v utorkovom prípravnom stretnutí so Senegalom 2:4. Pod triumf afrického tímu sa podpísal dvoma gólmi útočník Sadio Mane.

Neuspelo ani Nemecko, ktoré čaká na víťazstvo už štyri zápasy. Organizátori budúcoročných majstrovstiev Európy prehrali v utorkovom domácom prípravnom zápase v Gelsenkirchene s Kolumbiou 0:2.

Hráči Kolumbie oslavujú gól Galéria fotiek (10) Hráči Kolumbie oslavujú gól v zápase proti Nemecku Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Nemci majú ako usporiadatelia európskeho šampionátu istú miestenku a tak v júnovom termíne odohrali tri prípravné stretnutia. Po remíze s Ukrajinou 3:3 a prehre s Poľskom 0:1 nestačili ani na Juhoameričanov a pripísali si tretiu prehru z uplynulých štyroch duelov (0-1-3). Naposledy triumfovali ešte v marci v príprave s Peru.

V Gelsenkirchene boli aktívnejší hostia, ktorí sa ujali vedenia v 54. minúte, keď sa presadil Luis Diaz. V 83. minúte pridal poistku z penalty Juan Cuadrado, keď rukou v šestnástke zahral Joshua Kimmich. Nepresvedčivé výkony stupňujú tlak na trénera Hansiho Flicka pred domácim šampionátom. Nemecko vyhralo z uplynulých 16 duelov pod jeho vedením len štyri.

Zlyhala aj Brazília

Brazílčania sa stretli so Senegalom v Lisabone a do vedenia išli už po 11. minútach, keď sa presadil Lucas Paqueta, ktorému prihral Vinicius Junior. O jedenásť minút však vyrovnal Habibou Diallo a Afričania po zmene strán duel otočili.

Sklamaní hráči Brazílie Galéria fotiek (10) Sklamaní futbalisti Brazílie Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

V 52. minúte si dal vlastný gól Marquinhos a o tri neskôr sa presadil aj Mané. Marquinhos potom strelil gól aj do "správnej bránky", no Brazílčania už duel neotočili, navyše v siedmej minúte nadstaveného času upravil na 4:2 z penalty Mané.

Hráči Japonska zvíťazili v utorňajšom prípravnom medzištátnom stretnutí v Suite nad Peru 4:1. Kórejská republika remizovala so Salvádorom 1:1.

Česi uspeli v Čiernej Hore

Českí futbalisti zvíťazili v Podgorici nad domácou Čiernou Horou 4:1, keď rozhodli troma gólmi v druhom polčase. Za hostí skórovali Mojmír Chytil, Michal Sadílek, Lukáš Provod a Adam Hložek. Česko tak zdolalo svojho súpera aj v piatom vzájomnom zápase.

Adam Hložek (9) a Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Risto Bozovic

V príprave sa predstavili aj hráči Uruguaja, ktorí zdolali Kubu 2:0. Pred 20.000 divákmi v Montevideu rozhodli o ich triumfe Facundo Torres a Maximiliano Araujo.

V ďalšom zápase podľahla Kostarika Ekvádoru 1:3.

prípravné zápasy:

Brazília - Senegal 2:4 (1:1)
Góly: 11. Paqueta, 58. Marquinhos - 22. Diallo, 52. Marquinhos (vl.), 55. a 90.+7 Mane (druhý z 11m)

Alžírsko - Tunisko 1:1 (1:1)
Góly: 38. Mahrez ( z 11m) - 13. Taibi

Nemecko - Kolumbia 0:2 (0:1)
Góly: 54. Diaz, 83. Cuadrado (z 11m)

Japonsko - Peru 4:1 (2:0)
Góly: 22. a 63. Ito, 37. Mitoma, 75. Maeda - 83. Gonzales

Kórejská republika - Salvádor 1:1 (0:0)
Góly: 49. Hwang Ui-Jo - 87. Roldan