To, čo stvára, je nad jeho chápanie: Krásne slová Federera na Djokovičovu adresu

Tenisti z Tímu Európy Srb Novak Djokovič (vľavo) a Švajčiar Roger FedererTenisti z Tímu Európy Srb Novak Djokovič (vľavo) a Švajčiar Roger Federer Zdroj: TASR/AP/Kin Cheung

HALLE - Organizátori prebiehajúceho turnaja ATP v Halle menovali stredu 21. júna za "Deň Rogera Federera".

Bývalý švajčiarsky tenista triumfoval na nemeckej tráve rekordných desaťkrát a pozornosť na slávnostnej ceremónii venoval aj niekdajšiemu rivalovi Novakovi Djokovičovi.

Federer figuroval na tenisovom tróne niekoľko rokov, počas svojej kariéry nazbieral 20 grandslamových trofejí. Počet Djokovičových triumfov na turnajoch "veľkej štvorky" sa však po víťazstve na tohtoročnom Roland Garros vyšplhal už na 23 a odborníci ho považujú za favorita aj na júlovom Wimbledone. "Je to úplne neuveriteľné. Samozrejme, to, čo urobil, je absolútne úžasné," citovala 41-ročného Federera agentúra DPA.

Švajčiara sa tiež pýtali na to, koho považuje za najlepšieho tenistu všetkých čias. "Ťažko povedať, na celú diskusiu je ťažké nájsť odpoveď. Kamaráta som sa opýtal, či je ťažšie vyhrať Wimbledon v 17 rokoch ako Boris Becker alebo Roland Garros vo veku 36 rokov ako Novak. Ja neviem," dodal Federer.

Viac o téme: Roland Garros Roger Federer Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy