VIDEO Najlepší koniec hokejovej sezóny: Triler sa rozuzlil v predĺžení siedmeho zápasu!

Tešiaci sa hráči Hershey BearsTešiaci sa hráči Hershey Bears Zdroj: Profimedia

THOUSAND PALMS - Hokejisti Hershey Bears získali dvanástykrát v histórii Calderov pohár. Vo finále play-off zámorskej AHL zvíťazili nad ligovým nováčikom Coachella Valley Firebirds 4:3 na zápasy.

V rozhodujúcom siedmom dueli triumfovali v noci na štvrtok na ľade Firebirds 3:2 po predĺžení. Víťazný gól Hershey strelil v 17. minúte predĺženia z dorážky Michael Vecchione. Jeho krajan, brankár Hunter Shepard z víťazného tímu, obdržal Jack A. Butterfield Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off.

Bears triumfovali prvýkrát po 13 rokoch. Klub, ktorý je od roku 2005 farmou Washingtonu, získal Calder Cup aj v rokoch 1947, 1958, 1959, 1969, 1974, 1980, 1988, 1997, 2006 a 2009. Hráči Coachella Valley, záložného tímu, záložného tímu premiérovej sezóne.

Todd Nelson, tréner Hershey, získal svoj druhý Calder Cup, v roku 2017 triumfoval s Grand Rapids. Vo finále play-off AHL nemal slovenský hokej zastúpenie. Hershey je farma klubu NHL Washington Capitals, Coachella Valley je farmársky tím Seattlu Kraken.

Produktivitu play-off AHL vyhral Kanaďan Kole Lind z Coachella Valley, ktorý si v 26 zápasoch pripísal 31 bodov za deväť gólov a 22 asistencií. Zaznamenal najviac bodov za posledných 15 rokov. V roku 2008 kraľoval s 38 bodmi za 12 gólov a 26 prihrávok z 24 stretnutí Jason Krog z Chicaga Wolves.

Viac o téme: AHL Hershey Bears Coachella Valley Firebirds Michael Vecchione
  • Zdroj: TASR, ČTK