Slovenskí lukostrelci veľa vody nenamútili, Baránková s Duchoňom prehrali s Belgičanmi

Denisa BaránkováDenisa Baránková Zdroj: TASR/Michal Svítok

KRAKOV - Slovenskí lukostrelci Miroslav Duchoň a Denisa Baránková skončili svoje pôsobenie na III. európskych hrách v Krakove v súťaži miešaných dvojíc v olympijskom luku už v šestnásťfinále. V 1. kole podľahli po dráme Belgičanom 4:5 na body.

Slováci prehrali prvé dva sety, no potom zabojovali a vyrovnali na 4:4. O konečnom výsledku tak rozhodol rozstrel, obaja Slováci v ňom dali deviatku, Belgičanom sa podarilo trafiť raz desiatku.

V súťaži jednotlivcov skončila Baránková v kole pre nasadzovanie na 17. mieste výkonom 652 a postúpila priamo do 2. kola. Najúspešnejšia bola Ukrajinka Anastasia Pavlovová (681). Miroslav Duchoň obsadil 41. priečku. Po 72 vystrelených šípoch mal bodový súčet 634.

Duchoň, ktorý spoločne so stolnou tenistkou Barborou Balážovou niesol slovenskú vlajku na otvorení EH 2023, nastúpi v 1. kole vyraďovacej fázy v pondelok o 15.15 h proti Chorvátovi Lovrovi Černému. Najlepší výkon v piatkovej kvalifikácii v Plaszowianke dosiahol Turek Mete Gazoz, ktorý súčtom 692 b. vytvoril nový rekord EH.

Jozef Bošanský dosiahol v nasadzovacom kole kladkového luku na 7. pozíciu výkonom 709 bodov. Vyraďovacia fáza ho čaká v nedeľu. V prvom kole ho o 17.50 čaká Španiel Ramon Lopez.

Európske hry - olympijský luk, miešané tímy:

Šestnásťfinále: Charlotte Destrooperová, Jarno De Smedt (Belg.) - Denisa Baránková, Miroslav Duchoň (SR) 5:4

Viac o téme: Európske hry Lukostreľba Denisa Baránková Miroslav Duchoň