VIDEO Presne to, čo chce každý tenista: Výborná správa týždeň pred Wimbledonom

Jelena Ostapenková a Barbora Krejčíková s trofejamiJelena Ostapenková a Barbora Krejčíková s trofejami Zdroj: SITA/AP/PA/Bradley Collyer

BIRMINGHAM - Česká tenistka Barbora Krejčíková nezískala siedmy titul v dvojhre a prvý na trávnatom povrchu. Vo finále v Birminghame prehrala s Lotyškou Jelenou Ostapenkovou 6:7, 4:6.

Nasadená jednotka bojovala s turnajovou dvojkou hodinu a 53 minút. Dvadsaťsedemročná tenistka z Ivančíc si čiastočne napravila chuť vo štvorhre, v ktorej s Ukrajinkou Martou Kosťukovou porazili austrálsko-americký pár Storm Hunterová, Alycia Parksová 6:2, 7:6. Deblovú trofej prevzala Krejčíková po sedemnástykrát.

Svetová dvanástka Krejčíková odohrala prvé finále na tráve. Ostapenkovej podľahla v piatom zo siedmich vzájomných zápasov a druhýkrát tento rok. Na o rok mladšiu súperku nestačila ani v máji na antuke v Ríme. Zverenkyňa trénera Aleša Kartusa nevyužila šancu získať druhý titul v sezóne po februárovom úspechu v Dubaji. Lotyška vybojovala šiestu trofej v dvojhre a druhú na tráve.

Obe hráčky sa od úvodu spoliehali na bezchybný servis. Krejčíková odvrátila jeden brejkbal, Ostapenková dva. Rozuzlenie prvého setu prišlo v skrátenej hre. V nej Lotyška najskôr nevyužila tri setbaly a Krejčíková dostala za stavu 8:7 šancu získať sadu vo svoj prospech. Ani Češka ale neuspela a rodáčka z Rigy sa následne ujala vedenia vďaka trom vyhraným loptičkám za sebou. Krejčíková prišla o set prvýkrát na turnaji.

Jelena Ostapenková s víťaznou Galéria fotiek (2) Jelena Ostapenková s trofejou Zdroj: SITA/AP/PA/Bradley Collyer

Sedemnásta hráčka sveta Ostapenková využila na začiatku druhého dejstva psychickú výhodu a hneď Krejčíkovú "brejkla". Česká tenistka potom prišla o servis ešte v piatej hre a prehrávala 1:5. Dvojnásobná víťazka predvlaňajšieho Roland Garros Krejčíková duel nevzdala a troma hrami za sebou znížila, Ostapenková si ale pri ďalšom servise vypracovala mečbal, ktorý využila.

O pár hodín neskôr už bola Krejčíková úspešnejšia. Vo finále štvorhry zdolala s Kosťukovou za 90 minút nasadené trojky Hunterovou a Parksovou a získala s ukrajinskou spoluhráčkou titul na prvom spoločnom turnaji. Turnajové dvojky získali prvý set vďaka dvom brejkom av druhej sade sa im podarilo zvrátiť vývoj zo stavu 2:4 a 5:6. Odvrátili dva setboly a v skrátenej hre premenili piaty mečbal.