Tomuto možno ani nebudete veriť: Futbalový trpaslík to natrel európskej špičke

Na snímke zľava ukrajinský hráč Ivan Želizko a hráč Španielska Aimar OrozNa snímke zľava ukrajinský hráč Ivan Želizko a hráč Španielska Aimar Oroz Zdroj: TASR/AP/Andreea Alexandru

TBILISI - Gruzínski futbalisti pri svojej premiére na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov postúpili do štvrťfinále.

Na domácom turnaji v Tbilisi dnes na záver základnej časti remizovali 1:1 s Holanďanmi a ovládli skupinu A pred Portugalskom. V predchádzajúcich zápasoch Gruzínci porazili Portugalsko 2:0 a remizovali 2:2 s Belgickom.

Môžu naraziť na susedov z Česka

Vo štvrťfinále budú Gruzínci súperom českého tímu, ak zverenci Jána Suchopárka v stredu získajú aspoň bod v stretnutí s Izraelom. Prvou známou dvojicou v play off je Anglicko - Portugalsko.

Pred rekordnou návštevou 43-tisíc divákov v Tbilisi poslal domáci výber do vedenia v 42. min Davitašvili, ktorý parádne prešiel celou holandskou obranou a otvoril skóre. Súper síce ešte v nastavení prvého polčasu vyrovnal, ale výsledkom bola len tretia holandská remíza na šampionáte.

Obhajcovia strieborných medailí Portugalci si zabezpečili postup výhrou 2:1 nad Belgickom. Holanďania skončili v skupine tretí a nenadviažu na semifinálovú účasť v roku 2021.

Skupinu B vyhrali Španieli o skóre pred Ukrajinou, s ktorou na záver remizovali 2:2 vďaka Ruizovmu gólu z poslednej minúty. Vo štvrťfinále sa vyhnú víťazovi Skupiny D Francúzsku.