Jasná správa pre účastníkov Tour de France: Iba jedenkrát a dosť, príde nekompromisný koniec!

Cyklisti počas Tour de FranceCyklisti počas Tour de France Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Cyklisti na Tour de France, ktorí budú mať pozitívny test na Covid-19, nebudú musieť automaticky odstúpiť z pretekov. V stredajšom vyhlásení to uviedla Medzinárodná cyklistická únia (UCI).

"Zdravotné riziká spojené s koronavírusom sú v súčasnosti v pelotóne veľmi nízke a to vďaka imunite vyplývajúcej z vysokej miery zaočkovanosti alebo predchádzajúcimi infekciami, ktoré prekonali jazdci alebo členovia tímov," uviedla UCI.

Organizátori 110. ročníka, ktorý potrvá od 1. do 23. júla, už nevyžadujú zdravotné a očkovacie preukazy ani negatívne testy na Covid-19. Ak bude mať jazdec alebo člen tímu pozitívny test na vírus, tak bude rozhodnutie o jeho vylúčení alebo izolácii na lekárovi tímu, koordinátorovi TdF pre koronavírus a lekárskom riaditeľovi UCI. V sezóne 2023 odstúpil pre pozitívny test na koronavírus priebežný líder Giro d’Italia Remco Evenepoel, neskôr z rovnakého dôvodu predčasne skončili aj ďalší jazdci.

UCI uviedla, že počty prípadov koronavírusu sú vo Francúzsku veľmi nízke a dodala, že preventívne opatrenia realizované organizátormi TdF, ktoré obmedzujú prístup a vyžadujú si respirátory v niektorých zónach, sú primerané.

"Pravidlá, ktoré sme zaviedli v uplynulých troch rokoch v záujme zdravia a bezpečnosti každého, by mali platiť aj naďalej. Patria k nim udržiavanie dostatočnej fyzickej vzdialenosti, dezinfekcia rúk a pravidelné vetranie uzatvorených priestorov," uviedla UCI.

Viac o téme: Tour de France Koronavírus
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá