Nepríjemnosť pred štartom Tour de France: Sagan dostal trest za šoférovanie pod vplyvom alkoholu

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

MONTE CARLO - Slovenský cyklista Peter Sagan dostal trest za šoférovanie skútra pod vplyvom alkoholu. Súd v Monaku mu v stredu uložil podmienečný trest a zákaz šoférovania na tri mesiace za riskantnú jazdu z 12. mája. Informoval o tom denník Monaco Matin.

Policajná hliadka ho podľa zápisnice zastavila o 11.35, pretože jeho jazda prejavovala známky možného vplyvu alkoholu. Následne ho previedla na policajnú stanicu, kde mu namerali 1,46 mg/l alkoholu v krvi (približne 3 promile). Svoje konanie údajne vysvetľoval tým, že strávil noc v klube a ráno mal stretnutie s kamarátom.

Jeho obhajca Thomas Giaccardi na súde tvrdil, že jeho klient sa práve vrátil z USA a vzhľadom na únavu v dôsledku nedostatku spánku a časový posun si neuvedomil, že stále môže mať vysoký podiel zostatkového alkoholu. Giaccardi zároveň uviedol, že dúfa, že jeho klient dostane iba pokutu, pretože pri výkone svojho povolania potrebuje používať auto.

Prokurátor však zdôraznil, že trojnásobný majster sveta v cyklistike je športová osobnosť, ktorá by mala ísť príkladom mladým ľuďom. Denník Monaco Matin doplnil, že ide o druhý Saganov prípad šoférovania pod vplyvom alkoholu. Prvý mal pred dvomi rokmi.

Sagan sa od 1. júla predstaví na najslávnejších cyklistických pretekoch Tour de France a v auguste ho čakajú MS.

Viac o téme: Peter Sagan Monte Carlo
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá