Chaos, katastrofa a totálny bordel v českom hokeji: Svoje povedali i samotní reprezentanti

Český hokejista Dominik Kubalík sa teší z gólu počas zápasu základnej B-skupiny Česko - Slovinsko na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokejiČeský hokejista Dominik Kubalík sa teší z gólu počas zápasu základnej B-skupiny Česko - Slovinsko na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji Zdroj: TASR/AP/Roman Koksarov

PRAHA - Českí hokejoví útočníci David Krejčí aj Dominik Kubalík ocenili prácu a správanie fínskeho trénera Kariho Jalonena, ktorý bol včera odvolaný z pozície kouča národného tímu.

V rozhovore na slávnostnom vyhlásení Zlatej hokejky sa zároveň zhodli, že rozhodujúce slovo o zložení realizačného tímu majú vrcholní zástupcovia Českého zväzu ľadového hokeja. Rovnako ako generálni manažéri v NHL, kde obaja pôsobia.

"Nechcel by som to veľmi komentovať. Stalo sa to dnes a ja som mal s Karim výborné skúsenosti. Nemôžem na neho povedať zlé slovo," povedal Krejčí, ktorý patril medzi kľúčových hráčov reprezentácie na minuloročných majstrovstvách sveta, na ktorých Česko ukončilo desaťročné čakanie na zisk medaily vďaka bronzu.

"To, čo sa stalo tento rok na majstrovstvách, bohužiaľ, nech sa na mňa nikto nehnevá, ale tím nemal na to, aby urobil top tri. A tréner nič neurobí s tým, keď nemá hráčov," uviedol útočník Bostonu.

Tridsaťsedemročný víťaz Stanleyho pohára však rešpektuje, že rozhoduje výkonný výbor zväzu. "Na druhú stranu, keď niektorí ľudia myslia, že zmena pomôže, tak uvidíme, ako to dopadne," povedal Krejčí s tým, že rovnaká situácia je aj v NHL. "Je to jednoducho biznis. Či je to kouč alebo hráč, hráči sa stále menia. V českom hokeji je to trochu iné, ale nechcem povedať niečo, čo by som potom ľutoval," uviedol Krejčí.

Kari Jalonen Galéria fotiek (2) Kari Jalonen, odvolaný tréner českej reprezentácie Zdroj: Profimedia

Kubalík hral pod Jalonenom na tohtoročných majstrovstvách sveta, ktoré sa tímu nevydarili a po porážke vo štvrťfinále skončili Česi až ôsmi, čo je historicky najhorší výsledok. "Zažil som jedny majstrovstvá a nemôžem naňho povedať nič zlé. Samozrejme, takýto výsledok sme nikto nechceli. Ani ja. Mrzí ma to, pretože na ľade sme hrali my a o herný prejav sme sa mali postarať my," podotkol útočník Detroitu.

Na Jalonenovo miesto bol menovaný Radim Rulík a jednou z jeho úloh by malo byť, aby reprezentácia hrala atraktívnejší hokej. "Niečo som čítal, ale nie všetko... Atraktívny hokej. Keby sa vyhralo, tak je to o niečom inom. Je to ošemetné. Vlani sa vyhralo a ja som bol natešený, až prídem, že sa môže úspech zopakovať. Atraktívny hokej sa páči všetkým," pousmial sa Kubalík.

Útočný hokej preferuje aj Krejčí. "Hokej sa musí hrať dopredu. Ako futbal. Díval som sa dvadsaťjednotku a som strašne sklamaný," poukázal Krejčí na stredajšiu porážku českej reprezentácie na majstrovstvách sveta futbalistov do 21 rokov proti Izraelu po ustráchanom výkone.

"Radšej prehrám 8:6 ako 2:0," podotkol Krejčí, ktorý sa stále nerozhodol, či bude pokračovať v aktívnej kariére. Priznal ale, že ho láka štart na majstrovstvách sveta v Prahe v budúcom roku.

Viac o téme: David Krejčí Kari Jalonen Dominik Kubalík
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy