TOUR DE FRANCE 2023 Raz šoumen, navždy šoumen: Peter Sagan opäť ukázal, prečo ho ľudia milujú

Slovenský cyklista Peter Sagan počas predstavovania tímov pred štartom Tour de France v BilbauSlovenský cyklista Peter Sagan počas predstavovania tímov pred štartom Tour de France v Bilbau Zdroj: Profimedia

BILBAO - Už len niekoľko hodín ostáva do štartu najslávnejších cyklistických pretekov - Tour de France. Na 110. ročníku nebude chýbať ani Peter Sagan, pre ktorého to bude už dvanásta a zároveň posledná účasť na "starej dáme".

Tradičný Grand Depart sa tento rok uskutoční v španielskom Baskicku. Mesto Bilbao bude hostiť začiatok, ale aj koniec prvej etapy. Tradičkým predkrmom pred cyklistickou horúčkou býva štvrtkové predstavenie tímov. 

Ani na ňom nemohol chýbať dvanásťnásobný víťaz etáp na Tour de France a trojnásobný majster sveta spod Tatier. Pri predstavovaní jeho tímu TotalEnergies vystúpil na pódium ako prvý. Samozrejme, za veľkého potlesku ľudí. 

Pre prítomné publikum pridal aj špecialitu, ktorá ho zdobí celú doterajšiu kariéru. Svoj bicykel zodvihol na zadné koleso a cyklistickým priaznivcom ukázal, že to stále nezabudol. 

Fanúšikov potom pozdravil v španielčine, za čo mu prítomní zatlieskali. "Je krásne vidieť vás, ďakujem vám, že ma podporujete," dodal Sagan v angličtine pre divákov, ktorí si našli cestu aj za veľmi upršaného počasia. 

Tridsaťtriročný Slovák sa vo farbách domáceho tímu TotalEnergies pokúsiť pridať ďalší k dvanástim etapovým triumfom, ktoré počas kariéry na podujatí nazbieral. Pri rozlúčke s Tour ho čakajú ale mimoriadne ťažké tri týždne.

Pre cyklistov je prichystaná jedna z najnáročnejších trás v kopcoch za posledné roky a počas troch týždňov a 3404 km budú bojovať vo všetkých piatich veľkých pohoriach Francúzska - Pyrenejách, Vogézoch, Centrálnom masíve, Jure i Alpách.

Zajtra cyklistov čaká prvá 182 kilometrová kopcovitá previerka. 

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan TotalEnergies
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Tour de France, ESPN Ciclismo
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá