Medailová žatva na MS v hokejbale: Slováci potvrdili postavenie svetovej veľmoci

Slovenská vlajka - ilustračné fotoSlovenská vlajka - ilustračné foto Zdroj: Getty Images

LIBEREC - Slovenskí hokejbalisti získali na majstrovstvách sveta juniorov v Liberci strieborné medaily v dvoch kategóriách. Výber do 20 rokov podľahol vo finále Kanade 3:10 a výber do 23 rokov nestačil na domácich Čechov 1:2 po predĺžení.

Dvadsiatka prehrala v základnej skupine s Kanaďanmi tesne 3:4, no vo finále zámorskí hráči rozhodli duel už v prvej tretine. Slováci boli potom lepším mužstvom, ale pohodlný náskok súpera už nezlikvidovali a podľahli 3:10.

Vo finále do 23 rokov išli Slováci do vedenia po góle Zummera, ešte v prvej tretine vyrovnal Langr. V nasledujúcich dvoch častiach gól nepadol a rozhodnúť muselo predĺženie. V ňom sa presadil opäť český útočník Langr.

Bez medaile skončil slovenský výber do 16 rokov, hoci duel o bronz proti USA mal výborne rozohraný. Slováci viedli už 3:0, no zámorskí hráči otočili skóre. Duel skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 4:4, v extračase sa Američanom podarilo rozhodnúť.

Súčasťou šampionátu bol aj miniturnaj výberov do 14 rokov, na ktorom štartovali okrem Slovákov i dva výbery Česka a jeden z Maďarska. Slovenskí reprezentanti zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a odniesli si trofej.

Svetový šampionát v Liberci pod hlavičkou Medzinárodnej hokejbalovej federácie pokračuje od pondelka kategóriami mužov do 18 rokov a žien do 21 rokov. Turnaj vyvrcholí 6. júla.

Viac o téme: Hokejbal Slovensko Česko Kanada