Dostane šancu posunúť sa vyššie? Filip Mešár už vie, kde bude pôsobiť

Filip Mešár v drese Montrealu počas prípravného kempu v lanskej sezóneFilip Mešár v drese Montrealu počas prípravného kempu v lanskej sezóne Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

MONTREAL - Slovenský útočník Filip Mešár má za sebou úvodný ročník v zámorí. V uplynulej sezóne pôsobil v juniorskej OHL, kde hájil farby Kitcheneru Rangers. Teraz by však mala prísť zmena.

Prvokolový výber Montrealu v lanskom drafte by sa mal v nasledujúcom ročníku posunúť vyššie a nastupovať by mal v AHL, vo farmárskom tíme Canadiens. Správu potvrdil aj samotný deväťnásťročný krídelník pre journaldemontreal.com.

"Keď ma z Lavalu poslali v októbri do Kitcheneru Rangers, hovoril som s manažérmi Canadiens a povedali mi, že budem hrať v Kitcheneri iba jednu sezónu," vysvetlil útočník v rozhovore pre kanadské periodikum.

Filip Mešár v zápase Galéria fotiek (3) FIlip Mešár počas MS v hokeji do 20 rokov Zdroj: SITA/AP/Ron Ward/The Canadian Press

"Tento rok by som mal hrať v Lavale. Môj agent si to myslí tiež," dodal Mešár, ktorý by mal zvládnuť prechod z juniorky bez problémov. Pred odchodom do zámoria totiž odohral dve sezóny v Poprade a seniorský hokej mu je veľmi známy.

"Pred draftom som hral dve sezóny na Slovensku proti mužom, takže tie skúsenosti už mám. Prvý rok v Severnej Amerike som sa chcel adaptovať na hokej a ľad, ktorý je menší. Naozaj dúfam, že tento rok budem hrať v Rocket," dodal na margo nasledujúcej sezóny, ktorá odštartuje prípravnými kempami približne v polovici septembra.

Vie, že sezóna nebola najlepšia

Pred náročnou letnou prípravou strávil uplynulé mesiace v kanadskej juniorke. V nej dokázal nazbierať v 52 zápasoch 51 bodov. Sám útočník vie, že jeho čísla aj hra mohli byť lepšie. 

"Nebolo to zlé, ale nebola to ani skvelá sezóna," uviedol krídelník zo Spišskej Belej, ktorý sa trápil najmä v polovici sezóny. Po príchode z januárových MS v hokeji do 20 rokov jeho hra upadla a necítil sa veľmi dobre.

"Mal som vzostupy aj pády. Ale pozerám sa hlavne na pozitíva. Teraz už viem, čo môžem očakávať od hokeja v Severnej Amerike," zakončil svoje rozprávanie o ročníku, ktorý premiérovo strávil mimo Slovenska a priateľov.

So Slafkovským je stále v kontakte

Azda najviac mu chýbal jeho veľmi dobrý kamarát a spoluhráč z reprezentácie Juraj Slafkovský. Spolu s ním a Šimonom Nemcom boli ústrednými postavami minuloročného draftu, ktorý sa navždy zapísal do dejín slovenského hokeja.

Trojica Slovákov draftovaných v Galéria fotiek (3) Šimon Nemec, Juraj Slafkovský a Filip Mešár počas minuloročného draftu do NHL Zdroj: Profimedia

Mešár potvrdil, že s jednotkou draftu bol počas celej sezóny v pravidelnom kontakte. "Veľmi často sme si spolu písali aj telefonovali," uviedol útly útočník s tým, že na Slafkovského smeroval množstvo otázok: "Pýtal som sa ho na Montreal, ale aj na zápasy v NHL. Spolu sme strávili dosť času aj teraz na Slovensku."

Mešára a Slafkovského by mali slovenskí fanúšikovia opäť vidieť spoločne hviezdiť v predsezónnom kempe Montrealu, ktorý sa uskutoční krátko pred začiatkom novej sezóny. 

Viac o téme: AHL Montreal Canadiens OHL Laval Rocket Filip Mešár Kitchener Rangers
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy