Španieli na gól Ukrajiny odpovedali kanonádou: Boj o európsky titul prinesie šláger gigantov!

Gólové oslavy mladíkov ŠpanielskaGólové oslavy mladíkov Španielska Zdroj: SITA/AP/Vadim Ghirda

BATUMI/BUKUREŠŤ - Vo finále ME hráčov do 21 rokov sa stretnú futbalisti Anglicka a Španielska. Angličania zdolali v stredajšom semifinálovom zápase v gruzínskom Batumi rovesníkov z Izraela 3:0, Španieli si v Bukurešti poradili s Ukrajinou 5:1.

Angličanov poslal v závere prvého polčasu do vedenia hlavičkou Morgan Gibbs-White. Napravil tak svoje zaváhanie zo 17. minúty, keď nepremenil pokutový kop. Po prestávke zvýšil náskok Cole Palmer a gólovú bodku za stretnutím dal v 90. minúte Cameron Archer.

Španieli síce prehrávali v semifinále od 13. minúty po góle Arťoma Bondarenka 0:1, no ešte v prvom polčase otočili skóre a v druhom dejstve spečatili postup ďalšími tromi zásahmi. Finále je na programe v sobotu o 18.00 SELČ v Batumi.