Ponuka, ktorá sa nedá odmietnuť: Česká legenda sa vracia do zámoria

Václav ProspalVáclav Prospal Zdroj: Profimedia

ROCHERSTER - Hokejový tréner Václav Prospal bude pôsobiť v nižšej zámorskej súťaži AHL. Bývalý český reprezentant a majster sveta z roku 2000 bol menovaný za jedného z asistentov hlavného kouča Rochestru, farmárskeho tímu Buffala.

Generálny manažér Americans Jason Karmanos o tom informoval na oficiálnom klubovom webe.

Štyridsaťosemročný Prospal pôsobil v rokoch 2016 až 2018 ako asistent Jozefa Jandača pri reprezentačnom tíme, potom tri sezóny viedol České Budějovice. Dva ročníky strávil s Juhočechmi v prvej lige, posledný rok v extralige. Od roku 2021 bol bez angažmán.

Teraz bude bývalý vynikajúci útočník, ktorý odohral v NHL cez 1100 zápasov a štartoval na majstrovstvách sveta, olympijských hrách aj Svetovom pohári, v Rochersteri spolupracovať s hlavným trénerom Sethom Appertom. Druhým asistentom vedľa Prospala bude Nathan Paetsch.

\"Som nadšený a je mi cťou pripojiť sa k Sethov tímu a urobiť ďalší krok v trénerskej kariére s tak legendárnou organizáciou, ako je Rochester Americans,\" povedal Prospal, ktorého zverenci sa môžu stať aj českí útočníci Jiří Kulich, Lukáš Rousek alebo Matěj Pekař, ktorému ale po sezóne skončila s Buffalom zmluva. Kulich a Rousek ale veria, že sa v budúcej sezóne presadia do kádra Sabres v NHL.

Viac o téme: AHL Buffalo Sabres Václav Prospal Rocherster Americans
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy