Kto má ruky – nohy, neváhajte ani sekundu: Tenisový sviatok v Bratislave, máme sa na čo tešiť!

Na snímke slovenský tím, vľavo Tereza Mihalíková, tretia zľava Radka Zelníčková, štvrtá zľava Anna Karolína Schmiedlová a vpravo Renáta Jamrichová počas zápasu kvalifikácie Na snímke slovenský tím, vľavo Tereza Mihalíková, tretia zľava Radka Zelníčková, štvrtá zľava Anna Karolína Schmiedlová a vpravo Renáta Jamrichová počas zápasu kvalifikácie Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenské tenistky privítajú v baráži o účasť v prvej svetovej skupine Pohára Billie Jean Kingovej Argentínu 10. a 11. novembra. Hrať sa bude na tvrdom povrchu v bratislavskom Národnom tenisovom centre.

Slovenský tenisový zväz o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Víťaz postúpi do kvalifikácie na finálový turnaj PBJK 2024. "Je skvelé, že budeme hrať opäť doma. Budeme si môcť vybrať povrch a predstaviť sa pred domácimi fanúšikmi. V tímových súťažiach je Argentína vždy silná, bude potrebné sa dobre pripraviť a zvoliť správny povrch. Pevne verím, že naše baby budú v čase stretnutia všetky zdravé, k dispozícii hrať a že budú v čo najlepšej forme," uviedol kapitán Matej Lipták po májovom žrebe.  

Slovenskému tímu v apríli tesne ušiel postup na tohtoročný finálový turnaj v Seville, keď na harde v bratislavskom NTC prehral s Talianskom 2:3. S Argentínou majú Slovenky priaznivú bilanciu 1:0, v roku 1998 ju zdolali v dueli II. svetovej skupiny na antuke v Buenos Aires 4:1. Juhoameričanky majú momentálne v elitnej svetovej stovke jednu hráčku, najlepšia singlistka Nadia Podoroská figuruje na 80. mieste.

Viac o téme: Slovensko Argentína Matej Lipták Pohár Billie Jean Kingovej
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy