Trnava výrazne vzdorovala majstrovi Anglicka, Polievka dvomi gólmi prispel k debaklu Liptákov

Zľava v súboji o loptu James Ndjeungoue (Žilina) a Ladislav Almási (Ostrava)Zľava v súboji o loptu James Ndjeungoue (Žilina) a Ladislav Almási (Ostrava) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

BRATISLAVA - Futbalisti Trnavy podľahli v sobotňajšom prípravnom stretnutí na nový ročník Niké ligy druholigovému anglickému tímu Ipswich Town 1:2. Jediný gól Spartaka dal Marco Djuričin, ktorý v 56. min znížil na 1:2. Duel sa hral v rakúskom meste Laa an der Thaya.

Banská Bystrica zdolala druholigový Liptovský Mikuláš jasne 4:1, dva góly zaznamenal Róbert Polievka. Podbrezová zas vyhrala na trávniku druholigového Pohronia 5:3. Päť gólov padlo v druhom polčase a víťazný vsietil v 72. minúte Patrik Blahút, keď zvýšil na 4:1.

Skalica remizovala na trávniku druholigového českého MFK Vyškov 1:1. Skóre otvoril v 5. minúte Yann Yao a poslal hostí do vedenia, domáci vyrovnali v druhom polčase zásluhou Idjessiho Metsoka. Michalovce prehrali na pôde poľského Bialystoku tesne 0:1, gól inkasovali z pokutového kopu.

Zľava v súboji o Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Žilinčania remizovali s Baníkom Ostrava 0:0, FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili nad tímom Baniyas zo Spojených arabských emirátov 1:0 gólom Romana Čerepkaia. Trenčín si poradil s cyperskou Karmiotissou hladko 4:0.

prípravné zápasy - sumáre:

FC Spartak Trnava - Ipswich Town FC 1:2 (0:1)
Góly: 56. Djuricin - 4. Broadhead, 46. Harness

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0)
Góly: 37. a 46. Polievka, 72. Guimaraes, 86. Depetris - 85. Lehotský

Jagiellonia Bialystok - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Góly: 32. Pululu (z 11 m)

FK Pohronie - FK Železiarne Podbrezová 3:5 (1:2)
Góly: 36. Okunola, 78. Pekár, 83. Mazáň - 13. Kuzma (z 11 m), 35. Ďatko, 48. Bartoš, 72. Blahút, 89. Bakaľa

MFK Vyškov - MFK Skalica 1:1 (0:1)
Góly: 65. Metsoko - 5. Yao

MŠK Žilina - Baník Ostrava 0:0

Baniyas FC - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:1)
Gól: 30. Čerepkai

Karmiotissa - AS Trenčín 0:4 (0:2)
Góly: 12. Gaži, 43. Kupusovič, 64. Demitra, 80. Ibrahim

Pardubice - FC Košice 0:2 (0:1)
Góly: 17. Qose, 84. Faško (z 11m)

Viac o téme: FC Spartak Trnava MFK Zemplín Michalovce Ipswich Town MFK Dukla Banská Bystrica MFK Tatran Lipovský Mikuláš Marco Djuričin