Prestup, ktorý vyhnal ceny vstupeniek o 1000 percent: Lionel Messi podpísal zmluvu s Inter Miami

Lionel Messi v drese Inter MiamiLionel Messi v drese Inter Miami Zdroj: Facebook/Inter Miami CF

MIAMI - Hviezdny argentínsky futbalista Lionel Messi podpísal s Interom Miami zmluvu na dva a pol roka s opciou s ročným príjmom vo výške 50 až 60 miliónov dolárov. Klub zo zámorskej ligy MLS 36-ročného majstra sveta oficiálne predstaví v nedeľu. Napísala to agentúra AP.

Tlačovú konferenciu zvolal floridský klub na pondelok, v utorok by Messi mohol s tímom prvýkrát trénovať. Zápasovú premiéru by si sedemnásobný najlepší svetový futbalista roka mohol odbyť v piatok v Leagues Cupe proti mexickému Cruz Azul.

Messi sa po vypršaní dvojročnej zmluvy s Paris St. Germain rozhodol pre angažmán v zámorskej lige MLS namiesto návratu do Barcelony či lukratívnej ponuky zo saudskoarabského al-Hilálu, ktorý mu údajne ponúkal zmluvu na 400 miliónov dolárov ročne. Nenapodobnil Cristiana Ronalda či Karima Benzemu, ktorí po úspešných rokoch v Európe kývli na štedré ponuky zo Saudskej Arábie.

Po oznámení Messiho prestupu minulý mesiac vyleteli ceny vstupeniek na jeho očakávané premiérové stretnutie o 1000 percent. Klubu, ktorého spolumajiteľom je bývalá anglická hviezda David Beckham, tiež razom pribudlo sedem miliónov sledujúcich na instagrame z pôvodného jedného milióna.

Viac o téme: Lionel Messi Major League Soccer Inter Miami
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy