TOUR DE FRANCE 2023 Prekazil útok Pogačara na Vingegaarda: Potrestaný fotograf na motorke reaguje!

Tadej Pogačar a Jonas Vingegaard v štrnástej etape zvádzali dramatické súbojeTadej Pogačar a Jonas Vingegaard v štrnástej etape zvádzali dramatické súboje Zdroj: SITA/AP/Bernard Papon

MORZINE - Fotograf na motorke, ktorý v sobotňajšej 14. etape Tour de France prekazil útok Tadeja Pogačara na Jonasa Vingegaarda pred poslednou vrchárskou prémiou, sa dnes slovinskému cyklistovi verejne ospravedlnil.

Dvojnásobný šampión Tour musel kvôli brániacej motorke zabrzdiť svoj nástup, ktorým si mohol poistiť bonusové sekundy v súboji o žltý dres a napokon v závere stúpania na Col de Joux Plane s dánskym rivalom prehral duel o prémiu.

Nebude obhajovať neobhájiteľné

"Nebudem obhajovať neobhájiteľné. Do tej situácie sme sa vôbec nemali dostať. Mal som svojho vodiča požiadať, aby ma od nich odviezol rýchlejšie a skôr," uznal Bernard Papon, ktorý spolupracuje so športovým periodikom L 'Équipe.

Pred oboma vedúcimi jazdcami boli v poslednom stúpaní etapy dve motorky, ktoré sa predierali hustým zástupom fanúšikov. Pogačar prudko akceleroval zhruba 500 metrov pred vrcholom a vďaka svojej výbušnosti mal veľkú šancu súpera utrhnúť. Vzápätí ale musel útok zastaviť.

"Keď som videl, že Tadej Pogačar zrýchlil, hneď som to svojmu vodičovi povedal. Odpovedal ale, že odísť nemôže," konštatoval fotograf.

Usporiadatelia Tour obe posádky motocyklov, ktoré pri incidente boli, pre dnešnú 15. etapu suspendovali a vymerali im pokutu 500 švajčiarskych frankov. Pogačar síce v cieli incident nijako nedramatizoval, skonštatoval ale, že v nepodarenom útoku nechal zbytočne sily.

Manažér jeho stajne SAE Team Emirates Joxean Matxin bol ale kritickejší. "Samozrejme, môže sa to stať, ale pravidlá UCI sú jasné. Jazdiť s dvojmetrovým odstupom je neprijateľné," uviedol.

Viac o téme: Tour de France SAE Team Emirates Tadej Pogačar Jonas Vingegaard Bernard Papon
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá