VIDEO Djokovič mohol čakať reakciu organizátorov: Za svoj finálový skrat ponesie následky

Srb Novak Djoković počas finále Wimbledonu 2023Srb Novak Djoković počas finále Wimbledonu 2023 Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

LONDÝN - Novak Djoković prehral v nedeľnom finále Wimbledonu s Carlosom Alcarazom 2:3 na sety a prišiel tak nielen o šancu na ôsmy titul z posvätnej londýnskej trávy, ale aj sezónny grandslam.

Ten mu už ušiel počas sezóny 2021, behom ktorej vyhral prvé tri grandslamy a vo finále US Open podľahol Daniilovi Medvedevovi. Nedeľný zápas mal pre neho aj jednu nepríjemnú dohru, ktorú "pocíti" na svojom účte. Srbský hráč po jednom z nepresne zahraných úderov švihol raketu od jedu do tyče, ktorá drží siet.

Raketu zničil tak, že už viac nebola použiteľná. Za tento emočný výstup si vyslúžil trest od komisie, ktorá mu naparila pokutu osem tisíc dolárov, v prepočte niečo cez 7 100 eur. Empajrový rozhodca mu ihneď po tomto skrate udelil varovanie. Pokutu nebude musieť zaplatiť, odpočítajú mu ju z jeho wimbledonského šeku, ktorý sa vyšplhal na sumu 1,175 miliónov libier (1,36 miliónov eur).

 

 

Viac o téme: Novak Djokovič Wimbledon 2023
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/WeAreTennis
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy