Druhý deň, druhé zlato: Slovensko má nové majsterky sveta!

Slovenská vlajka - ilustračné fotoSlovenská vlajka - ilustračné foto Zdroj: Getty Images

ČANGWON - Slovenská strelkyňa Miroslava Hocková získala na juniorských MS v kórejskom Čangwone zlatú medailu v súťaži jednotlivcov i družstiev v skeete.

Vo finále zostrelila rovnako ako Indka Raiza Dhillonová 51 holubov, no uspela v rozstrele 2:1. Spolu s Adrianou Zajíčkovou a Dominikou Valkovou vyhrali aj súťaž družstiev.

Hocková viedla už po kvalifikácii, v ktorej trafila 116 terčov, o dva viac ako najbližšie súperky. Vo finále sa nedržala neustále na vedúcej pozícii, no záverečné štyri terče zostrelila. Indka pri predposlednom pokuse zaváhala a dostala sa na rovnakú úroveň Slovenky, ktorá mala napokon v rozstrele pevnejšie nervy.

Ďalšia slovenská reprezentantka Adriana Zajíčková skončila na konečnom 9. mieste, v kvalifikácii zostrelila 108 holubov a nedostala sa do finálovej šestky. Dominika Valková obsadila 17. miesto (106). Slovenskí juniori skončili v skeete v tretej desiatke, Ladislav Németh na 26 pozícii výkonom 111 a Andrej Brezina na 29. za 109.

Slovenské trio Hocková, Zajíčková a Valková nazbieralo v celkovom súčte 330 bodov, od dva viac ako Talianky a o tri ako Američanky. V konkurencii 7 družstiev tak získalo na MS zlato v tímovej súťaži.

Slováci tesne nepostúpili z kvalifikácie skeetu miešaných tímov

Juniorský titul v skeete miešaných tímov získali talianski strelci Andrea Galardini a Sara Bonginiová, ktorí zdolali Indov 43:38. Slováci mali v súťaži dve dvojice, žiadna nepostúpila do boja o medaily.

Ladislavovi Némethovi s Miroslavou Hockovou tesne ušiel postup z kvalifikácie, skončili piaty o bod za Nemcami. Tí podľahli v boji o bronz USA 32:41. Ďalšia slovenská dvojica Andrej Brezina a Adriána Zajíčková skončila v kvalifikácii desiata.

V stredu bolo na programe aj finále športovej pištole žien 25 metrov. Zlato vybojovala Číňanka Cuo Čching-i o štyri body pred domácou Minseou Kim. V ľubovoľnej malokalibrovke 3x20 vybojoval medzi mužmi triumf Francúz Romain Aufrere (459,9 b) pred Jensom Olsrudom Östlim z Nórska (457,4).

Viac o téme: Skeet Miroslava Hocková Adriána Zajíčková Dominika Valková