Totálna potupa s outsiderom! Maďarský šampión po domácom výbuchu šokujúco končí v Lige majstrov

Arni Frederiksberg (vľavo) a Mohammed Abu Fani v súboji o loptuArni Frederiksberg (vľavo) a Mohammed Abu Fani v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/MTI/Tibor Illyes

BUDAPEŠŤ - Futbalisti Klaksvíku zvíťazili v odvete 1. predkola Ligy majstrov 3:0 na ihrisku Ferencváros Budapešť a v súčte s bezgólovou remízou z úvodného duelu senzačne postúpili do ďalšej fázy. Celok z Faerských ostrovov rozhodol proti maďarským šampiónom tromi gólmi v prvom polčase.

Skóre otvoril v piatej minúte záložník Frederiksberg a ten istý hráč pridal po polhodine druhú trefu. V nadstavení dal tretí gól útočník Kassi po veľkej chybe gólmana Dibusza, ktorý si zrazil do bránky jeho ďalekonosný a nie príliš razantný pokus. Ferencváros sa nepresadil ani v druhom vzájomnom stretnutí.

Arni Frederiksberg a jeho Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/MTI/Tibor Illyes

Futbalisti Olimpije Ľubľana zdolali FC Valmiera v odvetnom zápase 1. predkola Ligy majstrov 2:1 a postúpili do ďalšej fázy. V 33. minúte poslal slovinský klub do vedenia portugalský útočník Rui Pedro Silva Sousa. V 64. minúte zvýšil na dvojgólový rozdiel rakúsky obranca Ahmet Muhamedbegovič. Ľubľana vyhral rovnakým výsledkom aj prvý duel.

Karabach Agdam triumfoval nad Lincolnom Red Imps 4:0 a zaistil si postup. FC Astana zdolala Dinamo Tbilisi 2:1 a po remíze 1:1 v prvom stretnutí postúpila. Ludogorec Razgrad odčinil prehru z úvodného stretnutia 0:2 a v domácej odvete zdolal KF Ballkani 4:0.

Postup si vybojoval aj fínsky majster HJK Helsinki. Ten po triumfe 1:0 v prvom zápase prehrával na pôde severoírskeho FC Larne po 90. minútach 1:2, ale v predĺžení mu zariadil postupový gól domáci Shaun Want, ktorý poslal loptu do vlastnej brány.