Neskutočný výkon Sloveniek: Musím pred nimi sňať klobúk dole a tlieskam im!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

FUKUOKA - Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní nepostúpili do finále MS v súťaži voľných tímov. V japonskej Fukuoke obsadili 13. miesto, boj o medaily im ušiel o 1,2 bodu.

Pod vedením trénerky Moniky Thuringerovej sa predstavila osmička Veronika Ásványiová, Michaela Bernáthová, Chiara Dikyová, Lea Krajčovičová, Johana Lajčáková, Linda McDonnellový, Žofia Strapeková a Liza Zemanová.

"Je to fantastické 13. miesto. Trošku sme zarmútení, pretože postup do finále nám ušiel veľmi tesne. S výkonom dievčat som neskutočne spokojná. Musím pred nimi sňať klobúk dole a tieskam im. Zlepšujú sa zo súťaže na súťaž, z pretekov na preteky a majú veľmi dobre našliapnuté na ME juniorov, ktoré sa konajú od 2. do 6. augusta 2023," citoval Thuringerovú web Slovenskej plaveckej federácie.

V disciplíne sa predstavilo 20 tímov, do finále postúpilo 12 najlepších. Najviac bodov získali Číňanky, za nimi sa umiestnili Španielky a Japonky. Finále je na programe v piatok 21. júla.

Viac o téme: Synchronizované plávanie Monika Thuringerová Chiara Dikyová Žofia Strapeková Lea Krajčovičová Veronika Ásványiová Michaela Bernáthová Johana Lajčáková Líza Zemanová Linda McDonnellový