Žreb určil zloženie základných skupín: Považská Bystrica spoznala svojich súperov

Na snímke družstvo Považskej Bystrice počas oddychového času vo štvrtom zápase finále play-off Niké Handball Extraligy mužov Tatran Prešov - MŠK Považská BystricaNa snímke družstvo Považskej Bystrice počas oddychového času vo štvrtom zápase finále play-off Niké Handball Extraligy mužov Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

VIEDEŇ - Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa v základnej D-skupine Európskej ligy 2023/2024 stretnú s chorvátskym RK Nexe Našice, dánskym Skjern Handbold a víťazom kvalifikačného súboja medzi portugalským ABC Braga a slovinským tímom RK Trimo Trebnje.

Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni.

Považská Bystrica sa v EL predstaví premiérovo, ako slovenský šampión bola nasadená priamo do skupinovej fázy a pred žrebom ju zaradili do druhého koša. V skupine odohrá s každým súperom zápasy doma i vonku, do hlavnej fázy súťaže postúpia prvé dva tímy. Duely prvého kola skupinovej fázy sú na programe 17. októbra.

V skupinovej fáze EL bude v hre 32 tímov, rozdelených do ôsmich skupín. Vyvrcholí v decembri. Hlavná fáza súťaže so štyrmi skupinami po štyroch sa bude hrať vo februári a marci budúceho roka, potom nasleduje play off. Druhá najvýznamnejšia klubová súťaž na kontinente vyvrcholí turnajom Final Four koncom mája 2024.

žreb Európskej ligy 2023/2024:
D-skupina: RK Nexe Našice, MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA, Skjern Handbold, víťaz ABC Braga/RK Trimo Trebnje

Viac o téme: Európska liga MŠK Považská Bystrica RK Nexe Našice Skjern Handbold ABC Braga RK Trimo Trebnje
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy